• Свеж
Ткаенини-Засилен Висока Јачина Buna-N Гума Лист Без Лепило - 60A - 1/4 Дебела x 36 Широк x 24 Долго
zoom_in

Ткаенини-Засилен Висока Јачина Buna-N Гума Лист Без Лепило - 60A - 1/4 Дебела x 36 Широк x 24 Долго

DEN 10566.72

Од стока
check Во продавницата

Облик : Лист; Материјал : Buna-N; Одделение : Ткаенини-Засилен; Durometer : 60 A; Поддршка Тип : Обична.Дебелина : 1/4"; Width : 36"; Должина : 24".Боја : Црна; Текстура : Мазна.Затегнувачка Цврстина : 1,500 psi; Издолжување : 3.5; Солза Сила : 20 N/mm; Компресија на Сет : 0.3; Густина : 1.35 g/cm3. Температурата Опсег : -30° до 250° С; Ткаенини Засилување : Полиестер - 2 Ply; Спецификации се Сретна : ASTM D2000 BF 610. Овие листови имаат ткаенина вметнете и застане на висок стрес и flex.Тие често се користи како прирабница дихтунзи, дијафрагмата, големина на пакување, но и во други апликации со тешки компресија.Buna-N е идеален за масла, greases, горива, и нафтени апликации.

Вака можеби ќе ви се допадне..