• Свеж
Дигитални Дебеломер Дигитални caliper Нерѓосувачки Челик Електронски Дигитални Vernier Дебеломер 6Inch 0-150mm Метал Микрометар Мерење алатка caliper Мерачи (Боја : Само caliper)
zoom_in

Дигитални Дебеломер Дигитални caliper Нерѓосувачки Челик Електронски Дигитални Vernier Дебеломер 6Inch 0-150mm

DEN 554.40

Од стока
check Во продавницата

SAE / Метрички конверзија switch.Нула калибрација switch.Автоматско Вклучување / Исклучување.Лесен-за-читање LCD дисплеј.Тоа отсекогаш се користат од страна на професионалци и хобисти слично, jewelers, хобисти, woodworkers, machinists, DIY, автомобилската механика, и повеќе.Тоа може да се измери надворешен дијаметар, во дијаметар, длабочина и чекор вредноста на некоја исклучителна објект, мултифункционален алатка за вас.6-Инчен 150mm дигитални дебеломер Нерѓосувачки Челик Електронски Дигитални Vernier Caliper Метал Микрометар Мерење алатка Gauges Description : Електронски Дигитални Caliper нуди инстант и точни читања од внатре, надвор, чекор по чекор, и длабочина мерења со точност од 0.001 ".SAE / Метрички конверзија прекинувачот автоматски се претвора мерења да инчи или милиметри со едноставно притискање на едно копче.Прилагодливи thumbscrew обезбедува тензија за оптимално движење на лизгачот и се заклучува вилиците на caliper во место.Карактеристики : SAE / Метрички конверзија switch Zero калибрација switch Automatic На / Off Easy-за-читање LCD display Durable нерѓосувачки челик construction Specifications : Опсег : 0.01 mm до 150mm / 0.001 "6"Пакетот Вклучува : 1x Дигитални Caliper 1x Упатство manual Note : Батерија (1.5 V LR44 батеријата) не е вклучена.Идеална алатка за живот употреба.

Вака можеби ќе ви се допадне..