• Свеж
KOERTACOO NP-F550 Атарот на Батеријата за да го USB-C PD Предизвика Кабел Компатибилен со Sony НП F970, F960, F750, F770, F550, F570 Батерија-Напојува Видео LED Светло на Камерата ги Следи/Поле М?
zoom_in

KOERTACOO NP-F550 Атарот на Батеријата за да го USB-C PD Предизвика Кабел Компатибилен со Sony НП F970, F960, F750,

DEN 623.76

Од стока
check Во продавницата

★Ова NP-F550 Атарот на Батеријата за да USB C PD Предизвика Кабел е специјално дизајнирана за користење на Sony L серија на батеријата уреди (вклучувајќи Atomos Shogun/Нинџа Пекол/Пламен Монитор, Small HD Следење, итн.).Ве молиме имајте во предвид, тоа не поддржува дополнување на камерата. ★Со FCC, CE, ROHS сертификација.Вграден-во високо-квалитетни чип и целосно декодирање на заштита коло, висока реализација ефикасност, добра стабилност, со текот-напон, над-струја, кратки-коло заштита.Преносни и лесен за ракување. ★Ве молиме да користите USB-C PD мобилни напојување или USB-C полначот со PD предизвика функција (мобилен напојување и полнач мора да имаат КК PD 9 V/12 V протокол излез). ★Има моќ индикатор на USB-C connector.Кога PD функција е успешно да се вклучи и за струја се реализира, индикаторот ќе се покаже зелена.Кога индикаторот светлина не се прикаже зелената нормално, тоа значи дека опрема за обезбедување на моќ не е погодна. ★Пакување листа : 1* НП-F550 Атарот на Батеријата за да го USB-C PD Моќ Кабел. 1* Чување Торба.Ве молиме слободно контактирајте со нас за било какви прашања.

Вака можеби ќе ви се допадне..