• Свеж
Hanchen 1-65g со Двојна Употреба Тенки Чај Пополнување на Машина Прав Пополнување на Машина Спирала Мерење Додатен за Газа, Честички, Кинеска Билка, Билен Чај, Парчиња, Ха
zoom_in

Hanchen 1-65g со Двојна Употреба Тенки Чај Пополнување на Машина Прав Пополнување на Машина Спирала Мерење Додатен

DEN 655.20

Од стока
check Во продавницата

【Погоден за Материјал Редовни и Неправилни Форма】Оваа спирала мерење пополнување на машина е погоден за материјал во редовни или неправилен облик, како што се прав, билка, тенки листови, билен чај, хардвер член, и др.Ве молиме имајте во предвид опсегот на пополнување на гранули и ленти се различни.При пополнување гранули, тоа е 1-65g, и при пополнување ленти, тоа е 1-25g.Ако имате било какви прашања, ве молиме да бидат слободни да контакт. 【Хопер Капак】Оваа спирала мерење пополнување на машина има капак на својата бункер, кој може да се спречи прашина од внесување на машина. 【Двојно Осигурач】во Споредба со другите полнење машини, нашиот производ е опремен со два осигурувачи за да се обезбеди машина за безбедност и стабилност. 【Пополнување Брзина Три Опрема Прилагодување】Microcomputer контрола, три нивоа на пополнување на брзина "брз", "медиум" и "ниска" префрлување. 【Спирала Хранење Дизајн, Педалата, Инфраред Сензор, и Транспарентен Видливи Плоча】педалата ќе биде слободно дадени во пакетот.Тоа може да биде вклучен на податоци устата за да се постигне прирачник за контрола на секој пополнување.И двете може да пополнување granule/прав и тенки чај.НАПОМЕНА : пополнување на стапките на овие два видови на материјал, се различни.За granule/прав : 1-65g.За тенки чај/нерегуларни чај : 1-25g.Чекор 1 : Ставете ја машината за непречено место, приклучок на машината.Чекор 2 : се Прелива пополнување материјали во влезот.Чекор 3 : Поставување на пополнување на тежината и брзината.Тежината ќе се појави во првата линија на LCD екранот.Втора Линија ја покажува во Реално Време Тежина и третата линија е пакет број.Чекор 4 : Ставете торба под штекер.Фил материјал ќе излезе на тежина ќе се постави.Или можете да користите подножјето на возилото да го контролираат секој пополнување процес.

Вака можеби ќе ви се допадне..