• Свеж
ONANOFF BuddyPhones Играат+, Безжична Bluetooth Волумен-Ограничување на Деца Слушалки, 20 Часа на Батеријата, 3 Јачина на звук Прилагодување, Подобрување на Глас StudyMode, Одговор/Реп?
zoom_in

ONANOFF BuddyPhones Играат+, Безжична Bluetooth Волумен-Ограничување на Деца Слушалки, 20 Часа на Батеријата, 3

DEN 1199.76

Од стока
check Во продавницата

Наградуваниот БЕЗБЕДНО АУДИО ЗА ДЕЦА : Buddy Phones се деца' слушалки со најмногу награди за иновативен дизајн и карактеристики.Сите Buddy Phones имаат вградено во волумен-ограничување на circuitry кој ги штити децата' слух.Ограничени во КОЈ-се препорачува ниво на 85d B па тие не оштетување на слухот.Конструиран со уверение безбеден материјали кои се противалергиски, супер издржлив, и нарачана да биде удобно за деца да се носат.КЛУЧНИ КАРАКТЕРИСТИКИ : Buddy Phones Играат+ може да се прилагодени на потребите на детето, возраст и животната средина.Го поставите ниво за да Travel Mode : 94d B(макс) Kids Mode : 85d B(макс) Toddler Mode 75d B(макс) со дете-доказ за безбедност механизам да се користи во тивко, нормално и гласно средини.Без разлика дали на возови, авиони или автомобили, имаме ви се покриени!Со двојна врска функција, слушалки може да се користи и за безжично или wired, што значи нема прекин од вашите омилени видео клипови или музика ако батеријата работи на ниско ниво.СТУДИЈА на ВЛАДАТА : Нашиот патентиран Study Mode помага да се изолира гласови од други звуци, производство појасни, појасни вокали за студирање или гледате лекции.ЗАБАВА ЗА ДЕЦА : Ние се направи безбедно на аудио забава за деца.Светла шарени дизајни. 4 сопствени дизајниран металик, врежана налепници вклучени.Децата може да го слушнете заедно со пријателите користејќи ја Buddy Link систем.Користете го вградениот микрофон за на Skype повици со Бабата или забава јазик лекции.ПРИЈАТЕЛИ ЗА ЖИВОТОТ : Ние сакаат да останат пријатели за живот.Buddy Phones се проектирани, изградени и тестирани за издржливост дека можат да го издржат најсилните деца.Ова вклучува контрола на квалитет со светска класа лаборатории за тестирање.Но, понекогаш несреќи се случуваат!Ние нудиме Услуги на Клиентите помош за да им помогне со отстранување, поправки или замени.Buddy Phones Играат+ безжични деца слушалки се адаптибилен за широк спектар на употреба.Се прикажуваат bluetooth до 20 часа репродукција, или да продолжат да го користат жичен ако батеријата е ниско.3 Safe Audio режими, Study Mode и вграден микрофон прави овие целосно опремен слушалки се идеални за онлајн учење, игри, патување и сето она помеѓу.

Вака можеби ќе ви се допадне..