• Свеж
Тастатура Случај за iPad Мини 6 Генерација 2021, Магнетни Случај со 7 Боја позадинско осветлување Монтажни Безжична Тастатура,Зелена,англиски Тастатура
zoom_in

Тастатура Случај за iPad Мини 6 Генерација 2021, Магнетни Случај со 7 Боја позадинско осветлување Монтажни Безжична

DEN 880.80

Од стока
check Во продавницата

Дизајниран за Мини 6 Генерација 8.3" : Исклучиво наменета за Новиот i Pad Мини 6 Генерација 8.3" 2021 (Модел : A2567 / A2568 / A2569). 7 Боја на позадинско осветлување : 7 бои светлото направи пишување забавно и лесно во темно/ноќ, само одберете ги вашите омилени бои.Монтажни Тастатура : мини 6 на тастатурата може да биде прикачен на случај magnetically, ако не е потребно, може да се отстрани.Bluetooth конективноста е лесно.Безбедна Магнетни Прилог : моќни магнети сигурно прикачување на случај за вашиот уред, што ставање на и земајќи го исклучите лесно.Авто Sleep/ Wake Функција : Тоа автоматски го буди или става вашиот таблети за спиење, кога тоа е отворена или затворена,заштедите многу енергија за вашиот таблет.Детали за производот : Материјал : СТП+ABSKeyboard Распоред : англиски, германски, шпански, Italian Bluetooth верзија : Bluetooth 3.0 Пренос на далечина : до 10 m Keyboard време на мирување : Прибл 100 days Working Време : 100hours (исклучување на светлото)Работно Време : 10hours (го Вклучите светлото во позадина)време на Полнење : 3-4hours Bluetooth врска чекори : 1. Целосно полнење на тастатурата и да го вклучите, притиснете го копчето "Поврзете се" копчето.2. Одете на вашиот таблет прилагодувања, вклучете го Bluetooth и се погледне за тастатурата.Се најде тастатура преку Bluetooth уредот и да се поврзе неа.Пакет се Вклучени : 1 * на Тастатурата Case1 * Полнење Cable1 * прирачник за Корисникот.

Вака можеби ќе ви се допадне..