• Свеж
Претходница VEO3T+234AT Алуминиум Патување Tripod со Мулти-Агол Центар Колона за Надземни Снимки
zoom_in

Претходница VEO3T+234AT Алуминиум Патување Tripod со Мулти-Агол Центар Колона за Надземни Снимки

DEN 3662.88

Од стока
check Во продавницата

Патување-стил алуминиум tripod со реверзибилна нозе за лесен, компактен виткање . 3 лесно да се постави нога агли – се движи од целосна висина на ниски агли во секунди.Мулти-агол централна колона (ССК) нуди голем број на опции за подесување.Една нога се конвертира во еден monopod во 3 лесни чекори.Лесно се чисти пресврт нога брави може да бидат отстранети за да се исчисти од песок и други остатоци, продолжување на животот на вашите tripod нозе, со редовно одржување.Крошна вклучува реверзибилна 3/8" да ¼ " нишка. 3/8" нишка дупка во страна на крошна да додавање друг додаток.Укината висина : 18.1" Продолжен висина : 53.4" Тежина : 3.9 фунти.Макс оптоварување : 22 килограми.Претходница е горда да се воведе новиот VEO 3 T+ tripod серија, која се карактеристиките на популарната VEO 3+ серија и ги прави патување-friendlier за фотографи, videographers, блогери, streamers и во движење.Севкупно, 3 T+ е кулминација на над 30 години во куќата дизајн искуство, врз основа на повратните информации од професионалците во целиот свет.Оваа сите-во-едно tripod серија е здрав и сигурен, но неговата извонредна флексибилност е местото каде што тоа навистина сјае.На лесен-за-работат Мулти-Агол Централна Колона (ССК) може да се пресели 360° во било која насока, што го прави совршен за секој стил на фотографија, се движат од макро во пејзаж во секунди.На ССК, исто така може да се користи како мулти-планината спарен со VEO+ MA1 Адаптер (обезбедени), што ќе ви овозможи да се закачите на дополнителна опрема.Кога тоа е време да се преселат на следната локација или да се спакуваат за патување, на реверзибилна нозе ви овозможи да се свитка и чување на tripod брзо без да се води до прекумерна простор.Покрај тоа, сите модели функција нога дека се конвертира во еден monopod, и повеќето модели (сите освен 234 AT/CT & 264 AT/CT) вклучуваат премија Претходница Arca-компатибилен топката или пан главата.На VEO 3 T+, исто така, обезбедува чекор во квалитетот, благодарение на Претходница е напредни нумерички контрола (CNC) инженерство и технологија и високо-квалитетни материјали кои одат во секој tripod.Оваа комбинација на иновативниот дизајн и водечки-edge производство техники испорачува искуство кое им овозможува на секој фотограф да истражуваат нивниот свет со право на опрема за работа.Претходница е горда да се воведе новиот VEO 3 T+ tripod серија, која се карактеристиките на популарната VEO 3+ серија и ги прави патување-friendlier за фотографи, videographers, блогери, streamers и во движење.Севкупно, 3 T+ е кулминација на над 30 години во куќата дизајн искуство, врз основа на повратните информации од професионалците во целиот свет.

Вака можеби ќе ви се допадне..