• Свеж
Gomu Табла Ентериер Винил Графички Шалче Заврши Decal Компатибилен со Wrangler Л 2018 2019 2020 - Метален Мат Хром Црна
zoom_in

Gomu Табла Ентериер Винил Графички Шалче Заврши Decal Компатибилен со Wrangler Л 2018 2019 2020 - Метален Мат Хром

DEN 479.76

Од стока
check Во продавницата

ТИП - Лепило Винил Филм - Сатен Мат Хром (Металик) Серија.ПРЕМИУМ КВАЛИТЕТ - за Разлика од обичните стап и кора налепници, нашите decals се направени од вистинска екипа винил и биле дизајнирани со Воздух Ослободување на Технологија за совршен апликацијата правење инсталација многу поедноставно и полесно за било DIY ниво на вештина.Висок квалитет на винил лепило, времето отпорни, 3mil УВ заштита.СОВРШЕНО се ВКЛОПУВААТ - Прецизност намали за вашето возило пред fenders - Променете го чувствуваат и изгледот на вашето возило, без големи трошоци.ЛЕСНА АПЛИКАЦИЈА и БЕЗБЕДНО ОТСТРАНУВАЊЕ на ТОПЛИНА мора да се користи за време на апликацијата.Прочитајте опис на производот за понатамошното инсталација насоки.Откако сте подготвени за нова decal или сакате да го отстраните од вашиот површина, нашите високо квалитетни винил поддршка ќе не остави никакви несакани остатоци или дамки.АВТЕНТИЧНОСТА - 100% задоволство гарантира или вашите пари назад.Ако некогаш се имате било какви прашања, ве молиме контактирајте го нашиот тим кој е подготвен да помогне.Ние нудиме широк асортиман на премиум квалитет екипа винил лепило филм.Со нашиот голем избор на различни бои и текстура модели, може да се изразат својата креативност точно како што сакате.Спецификација на производот : - Лепило Винил Филм - Дизајнирани за вашето возило! - Ве молиме да користите Топлина пиштол за време на инсталацијата (не се вклучени)- УВ Заштитен Слој + Временски Отпорни на Површината - Винил има природен "меморија" - тоа може да биде збрчкана и потоа се вратил во близина на оригинална состојба со нежна топлина applied Basic Упатство за Инсталација : 1) Ги надолу и чистење на decal област.Осигурете се дека областа е чиста, слободен од нечистотија, маст или други debris2) Кора надвор од лепило винил decal од backing3) Внимателно се применуваат на decal на фендер area4) Бидете сигурни дека да се постават на decal парче станот, користејќи се почувствувале на работ squeegee да помогне да се применуваат на decal и да ги елиминираат било воздух bubbles5) Повторете ги чекорите за секој винил piece6) Притиснете цврсто и нежно тријте decal со микрофибер крпа или мека squeegee алатка за да се помогне со лепенка.По пријавата е комплетна ако имате рабовите дека нема да се постават станот можете да внимателно користење на топлината да го омекне винил и да помогне таа лежеше рамен Дозволете ни да ви покажеме дека ние се грижиме за сите наши клиенти, 100% задоволство загарантирани! *Ве молиме контактирајте со нас ако го извршите во било прашања и на нашите клиенти тимот за поддршка ќе бидат повеќе од среќни да ви помогне!.

Вака можеби ќе ви се допадне..