• Свеж
Tiffen 67mm широк Спектар IR Неутрален Густина 0.6 втората светска војна Филтер за HD Камери
zoom_in

Tiffen 67mm широк Спектар IR Неутрален Густина 0.6 втората светска војна Филтер за HD Камери

DEN 753.60

Од стока
check Во продавницата

Tiffen 67mm широк Спектар IR Неутрален Густина 0.6 Филтер за HD Камери - Tiffen 1 Година Гаранција.Инфрацрвен контрола филтер помага да го блокира инфраред загадување од кои влијаат на бојата на верност на слики; со тоа се овозможува поголем избор на бои и повистинито бои, особено забележлива во потемна региони на сликата. 0.6 неутрален густина филтер бара 2 престанете со зголемување на изложеноста на нормални резултати.Вода Бела оптичко стакло за одлична јасност.На Tiffen 72mm широк Спектар IR Неутрален Густина 0.6 Филтер за HD Камери е комбинација од двете инфрацрвена контрола филтер и 0.3 неутрален густина филтер.На IRND е идеален за HD камери, кои имаат поголема ниска чувствителноста на светло и, последователно, зголемена подложност на IR контаминација.Кога се користи стандарден неутрален густина на филтерот за да се спротивстави на зголемување на чувствителноста дадена од страна на HD сензор, ефекти на инфрацрвената загадување стане поочигледна.Овој филтер ги комбинира an ND филтер со слична IR контрола на филтерот за да се елиминира истури на инфрацрвена светлина постигнување на сензорот, додека сеуште одржување на екстра изложеност придобивките на неутрален густина филтер.Овој филтер е изградена од Вода Бело стакло и се направени со користење на Color Core технологија, процес што вклучува laminating филтерот супстрат помеѓу 2 парчиња на оптичко стакло, мелење рамен на толеранција на 1/10,000 та на една педа и монтажа на прецизност метал прстени.

Вака можеби ќе ви се допадне..