• Свеж
Вистински 3M 2080 Сјаен Црн Автомобил Авто Винил Возило Заврши Налепница Филм Decal Лист Воздух Ослободување Технологија со Tool Kit (Вклучуваат Squeegee и Нож) 60x780 (5FTx65FT)
zoom_in

Вистински 3M 2080 Сјаен Црн Автомобил Авто Винил Возило Заврши Налепница Филм Decal Лист Воздух Ослободување Технологија

DEN 20422.80

Од стока
check Во продавницата

Направени со автомобилски резервни винил.Ја заштитува вашата боја од гребнатини и носат.Лесно може да се ре-позиција и се протегала за точната fitment и е мека доволно да се придржува кон сите рабови/контури/форми.Набори и воздушни меурчиња може да се отстрани со примена на топлина и користење на squeegee.Ние обезбедуваме бесплатен алатка подарок сет за големина поголема од 4"x8".Големина на 4"x8" НЕ дојде со Алатка за Полнење.Големина на 12"x60" Вклучуваат 1 сет на Основна Алатка за Полнење.Големина на 24"x60" и над Вклучуваат 1 сет на Делукс Алатка за Полнење.И ние Ограничени 1 Сет на Алатка за Полнење за секоја Сметка САМО без оглед на количината купување.Делукс алатка за полнење ќе бидат дадени ако 12"x60" и 24"x60" или над се купени заедно.Нема да им наштети насликани површини.Лесно може да се repositioned за време на инсталацијата и не ја напушти лепило остатоците зад себе.Оваа Винил може да се инсталира користејќи Буквар 94 и Работ sealer, овие се препорачува од страна на винил заврши обука класа, овие производи ќе се промовира адхезија и додадете животот на вашиот винил.На sealer или буквар не ќе го отстрани лепак, деформирајте винил или уништи текстура за разлика од поевтини квалитетни филмови.Нови 3 M Заврши Филм Серија 2080! На сите сјај филмови е заштитен филм слој кој може да остане за време на инсталацијата да помогне да се намали површината впечатоци и гребнатини.Отстранете ја заштитната фолија слој по вашата инсталација е завршена.Бесплатна Алатка за Полнење Requirement Size на 4"x8" НЕ дојде со Алатка Kit Size на 12"x60" Вклучуваат 1 сет на Основна Алатка Kit Size на 24"x60" и над Вклучуваат 1 сет на Делукс Алатка Kit Limited 1 Сет на Алатка за Полнење за секоја Сметка САМО без оглед на количината purchase Item Спецификација : Ова 3 M филм брзо и лесно ви дава дека популарни натопена изглед со не хаос инсталација и супериорен трајност на винил.Завиткајте го вашиот цртичка, на вашиот автомобил, камион, ЏИП или брод со оваа прекрасна 2080 филм.Ќе љубов на леснотијата на инсталација и балон-слободен резултати ќе добиете со оваа премиум квалитет винил.И, најдобро од други, ако имаш винил машина за изработката, scrapbooking или знак на одлуки може да ја користите оваа 3 M винил во него без проблеми на сите!3 M Винил Филмови за You3 M винил обвива се направени само за вас, на DIY инсталерот.Нема потреба за било каква специјалност алатки, екстра лепила или токсични хемиски течности кога користите 2080 Серија на филмови.Само следете ги упатствата кои доаѓаат со вашата цел и вие ќе бидете подготвени да го применат овој притисок чувствителни на топлина активира винил во ниеден момент на сите.Чистење на површината, додадете малку топлина со фен за коса и squeegee го.Купите со нога и да уживаат во лесна резултати, бидејќи оваа винил станува стандард во шеесет инчен ширини.Користете го како заврши, за изработката, па дури и во вашиот Cricut винил плотер-машина!Опис : Инсталација Температура Опсег : +61°F (+16°C) минимум (воздух и супстрат)крајна Употреба Температура Опсег : -61°F до 225°F (-60°C до 107°C) Adhesives : Притисок-се активира со воздух-ослободување channels Substrate Видови : Алуминиум, paint Recommended Користи : Автомобилската, Архитектонски, Морски (над статични вода-линија), Signage Conformability : Рамна, соединение, конвексни и конкавни curves Thickness : 3.5 mil Application Тип : Сува.

Вака можеби ќе ви се допадне..