• Свеж
ФДУ Гума, Neoprene Лист Без Лепило - 60A - 1/4 Дебела x 36 Широк x 24 Долго
zoom_in

ФДУ Гума, Neoprene Лист Без Лепило - 60A - 1/4 Дебела x 36 Широк x 24 Долго

DEN 1476.00

Од стока
check Во продавницата

Облик : Лист; Материјал : Neoprene; Одделение : Храна; Durometer : 60 A; Поддршка Тип : Обична.Дебелина : 1/4"; Width : 36"; Должина : 24".Боја : Бела; Текстура : Мазна.Затегнувачка Цврстина : 1,000 psi; Издолжување : 3.3; Солза Сила : 22 N/mm; Компресија на Сет : 0.35; Густина : 1.40 g/cm3. Температурата Опсег : -30° до 250° С; Спецификации се Сретна : ASTM D2000 П.Н.Е. 607, ФДУ 21 CFR 177.2600. Оваа формулација е направен на ФДУ во согласност материјали за храна, пијалаци и фармацевтски апликации.Neoprene има добар баланс на имоти и е погодна за масла, вода, и refrigerants додека останатите тешки и временските отпорни.

Вака можеби ќе ви се допадне..