• Свеж
XHE Биро LED светилка, Табела Светилка Светла USB Полнење Flexo Маса Светилка Допир Dimmable Канцеларија Дете Ноќ Светлина Око Заштита на Студија за Читање Светлина Табела св?
zoom_in

XHE Биро LED светилка, Табела Светилка Светла USB Полнење Flexo Маса Светилка Допир Dimmable Канцеларија Дете Ноќ

DEN 1185.12

Од стока
check Во продавницата

【Повеќе Апликации】Прекрасни светилка поставува опремени со голема практична функција, не само да го направи идеален осветлување тела за вашата соба, но исто така внимателен подарок за роденден, ви Благодариме Давање, Божиќ и Нова Година!. 1.Ова преклопување на светлината, е изработен од пластика, која може да се користи за долго време, бидејќи тоа е цврсти и трајни, не е лесно да се биде прекината. 2.Овој вид на мини читање светилка, им помага да се изгради читање атмосфера, инспиративна желбата да се научи. 3.Овој вид на читање светилка е флексибилен и модерен, можете да уживате во светлината на било кој агол што ви треба. 4.Табела светилка има око-заштита на функцијата, бидејќи тоа го прави пријатна светлина, која ќе не ги заслепуваат очите или да се направи вашите очи се чувствувате уморни. [Направат вашиот живот се повеќе и повеќе brighting ] светилка е направен од високо квалитетни материјали.,потоа може да се заштити вашиот вид.Тоа се шири evently,релаксирачки,удобно и мека осветлување,ви донесе удобна атмосфера.Answer : ___________________________ Note : Не батерија : На маса светилка нема литиум батерија.Светилка не може да се наплаќа.Кога го користите маса светилка, таа треба да бидат поврзани со снабдувањето со електрична енергија сите на време.Со батерија : На маса светилка има литиум батерија, која може да се полни.По батеријата е целосно наполнета, тоа не треба да биде поврзан со извор на енергија при користење на маса светилка.Спецификација : Светло извор : LEDSwitch режим : Touch Charging напон : 5 V 1 ARated моќ : 2.5 WLight осветленост : слободно adjustable Control метод : три-ниво на допир затемнување бела светлина, топло Природни light Number на LED светла : 30pcs 5730 SMD светилка beads Features : 1.Боја температура на долгорочна работа или читање и пишување места не треба да надминува 4000 K.2.Долго притиснете го stepless затемнување да изберете повеќето удобно светло за очи.3.Бои на објекти во осветлувањето област, се повеќе и повеќе станува јасно, и на човечкото око гледање искуство е удобно и природни.4.Полнење и plug двојна цел, да научат додека се полни.

Light source:
LED
Switch mode:
Touch
Charging voltage:
5V 1A
Rated power:
2.5W
Light brightness:
freely adjustable
Control method:
three-level touch dimming white light warm Natural light
Number of LED lights:
30pcs 5730 SMD lamp beads
Features:
1.The color temperature of long-term work or reading and writing places should not exceed 4000K. :
2.Long press the stepless dimming to choose the most comfortable light for the eyes. :
3.The colors of objects in the lighting area are becoming more and more clear, and the human eye viewing experience is comfortable and natural. :
4.Charge and plug dual purpose, learn while charging. :

Вака можеби ќе ви се допадне..