• Свеж
Близнаци 01-1072 Двојна Задржување на Резервоар за Хемиски Хранат Системи, 120 Литри; Природни
zoom_in

Близнаци 01-1072 Двојна Задржување на Резервоар за Хемиски Хранат Системи, 120 Литри; Природни

DEN 22597.68

Од стока
check Во продавницата

Материјал : полипропилен.Штекер врски : 1" и 2" npt(f).Волумен (gal) : 120. Висина (cm) : 116.84. Надворешниот дијаметар (od) (inchshort) : 32.5. Овие хемиски отпорни на полипропилен тенкови функција тешки-должност ѕид за изградба на течност со специфична тежина од 1,5. Резервоарот на врвот доаѓаат опремени со интегрален пумпа монтажа платформа оценет да 240 lb (113 kg) - лесно монтирање тешки премерување пумпи или миксери директно на резервоарот капак.Тенкови дојде стандард со 8 инчен vented пресврт-на капакот, 1 инч или 2 инчен NPT) spinwelds, Плус пумпа за вшмукување конекција за 3/8 инчи OD цевки, или 1/2 инчи OD цевки кога grommet е отстранет.Надминува ЕПА средно задржување барања (49 ЦФР).

Вака можеби ќе ви се допадне..