• Свеж
Чаши Трајна Шминка Материјали Тетоважа Колекции Пластични Материјали Мастило Чаши Капи за Тетоважа Уметник[Розова]
zoom_in

Чаши Трајна Шминка Материјали Тетоважа Колекции Пластични Материјали Мастило Чаши Капи за Тетоважа Уметник[Розова]

DEN 410.16

Од стока
check Во продавницата

▶ Професионални тетоважа додатоци : специјално дизајниран да содржи тетоважа боја или мастило.Овие тетоважа мастило капи се дизајнирани со широк првенство во облик на рабовите за да се спречи боја од одлевање. ▶ Лесен за користење : не треба за да ги наслика багажник, заштеда на простор и лесен за употреба.Внатрешна Големина : 15.5 * 14.5 мм / 0.61 * 0.57 инчен, разумен дизајн капацитет, за да ви помогне лесно да ја заврши тетоважата на одлуки. ▶ Високо-квалитетни пластични материјали : На задебелена тежина може да го спречи чаша од ѓубрето во текот на тетоважа процес, кој влијае на ефикасноста на работата.Водоотпорен, издржлив и лесен за употреба. ▶ Може да се spliced во ќе : може да се spliced по волја да се формира модел ви се допаѓа.Може да бидат наредени заедно, лесно да се спроведе.Факултативна Боја : Бела, Црвена, Розева, Виолетова, Зелена. ▶ Се применуваат за : погоден за професионални тетоважа салон или лична употреба.Многу погодна за содржат тетоважа боја или мастило.Лесно да се чисти и да ги чува.Помогне да ја заврши убава тетоважи.Карактеристики : 1. Дизајниран за држење тетоважа пигменти или бои. 2. Може слободно да се spliced со токи да се формира вашиот омилен модел. 3. Нема пигмент носител е потребно, простор за заштеда на енергија и лесен за употреба. 4. Може да бидат наредени заедно, лесно да се носат кога ќе излезе. 5. На задебелена тежина спречува чаша од превртување при tattooing процес, кој влијае на ефикасноста на работата. 6. Погоден за професионални тетоважа салон или лична употреба.Спецификација : Предмет Тип : Тетоважа Мастило Првенство Материјал : Пластични Факултативна Боја : Бела, Црвена, Розева, Виолетова, Зелена Количина : 200 Pcs Надворешни Големина : 20mm * 21.5 mm / 0.79 * 0.85 инчен Внатрешна Големина : 15.5 * 14.5 мм / 0.61 * 0.57 инчен Пакет Тежина : Околу. 360g Пакет Листата : 200 Pcs * Тетоважа Мастило Чаши.

Вака можеби ќе ви се допадне..