• Свеж
Vestil LM-1T-4-36 Челик Telescoping Лифт Господар Вилушка Камион Бум, 4,000-lb. Капацитет, Вкупниот Dxšxv (во.) 44 x 86 x 25.875, Вкупната Должина на Продолжена (во.) 151-1/4
zoom_in

Vestil LM-1T-4-36 Челик Telescoping Лифт Господар Вилушка Камион Бум, 4,000-lb. Капацитет, Вкупниот Dxšxv (во.)

DEN 17484.00

Од стока
check Во продавницата

Сина telescoping бум со 151-1/4" продолжен должина за конвертирање мотокар во горните кревање на кран.Челик за сила и издржливост.Вилушка џебови со безбедноста на синџирот за прикачување и обезбедување бум да вилушка камиони.Две кревање куки за прикачување на оптоварување. 4,000-lb.капацитет.Оваа Vestil LM-1 T-4-36 сина Лифт Господар telescoping бум има 152-9/16" продолжена должина и ова го претвора мотокар во горните кревање на кран.Тоа е направен од челик за сила и издржливост, со robotically заварени изградба дека ги исполнува Американски Заварување Општество (AWS) спецификации.Таа има две вилушка џебови и 36" безбедноста на синџирот за прикачување и обезбедување на бум на вилушка камиони.На вилушка џебови имаат 2-1/2 x 7-1/2" (H x W) внатре димензии.Бум има максимална кука точка на 144" и доаѓа со бескрајно прилагодливи заклучување со завртки и две кревање куки за прикачување на оптоварување.Назад кука е прилагодлив.Оваа telescoping бум мерки 22-1/2 x 44 x 84-9/16 инчи (H x W x L) кога повече и има 4,000-lb.капацитет.Целокупната Dxšxv (во.) 44 x 86 x 25.875, Вкупната Должина на Продолжена (во.) 153-1/2 (*H е висина, вертикална оддалеченост од најниската до највисоката точка; W е ширина, хоризонтална оддалеченост од лево кон десно; L е должина, на хоризонтална оддалеченост од напред-назад.) Vestil произведува материјали опрема за ракување, вклучувајќи дигалки и колички, стрелата и подемен кранови, утовар клупа опрема, како и складирање решенија.Компанијата, основана во 1968 година, е со седиште во Ангола, ВО.

Вака можеби ќе ви се допадне..