• Свеж
ASUS Оптички Игри Глувчето - РОГ Gladius II Core | Ергономски Десната рака Зафат | Лесни PC Игри Глувчето | 6200 DPI Оптички Сензор | Omron Прекинувачи | 6 Копчиња | Аура Sync RGB Осветлувањ
zoom_in

ASUS Оптички Игри Глувчето - РОГ Gladius II Core | Ергономски Десната рака Зафат | Лесни PC Игри Глувчето | 6200

DEN 911.76

Од стока
check Во продавницата

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе. .ПРЕЦИЗНИТЕ ДВИЖЕЊА - ASUS Gladius II Основни Оптички Игри Глувчето има 6200 DPI Оптички Сензор, 220 IPS следење брзина & посветен DPI копчето за максимална точност.Тоа е 20% полесен надградба на популарната Gladius семејство.ПРЕКИНУВАЧИ ИЗГРАДЕН ДА ТРАЕ - На Gladius II Кор гејмерски глушец карактеристики Omron прекинувачи оценет да се достави најмалку 50 милиони кликања, обезбедување на подобри точноста & побрзо брзина за заостануваат-бесплатни игри искуство.Користи од страна на про играчи!.ПРАВО РАЦЕ ОПТИЧКИ ИГРИ ГЛУВЧЕТО - Ергономски дизајниран со трајни не се лизга страна зафат што е убаво гравирани со РОГ тотем.Тоа е удобно и најдобро одговара за интензивна видео игри сесии.КОМПЈУТЕРСКИ ИГРИ ГЛУВЧЕТО НАТОВАРЕН СО КАРАКТЕРИСТИКИ - лесен USB кабелска глувчето со кликање на Копчето Тркала, 4 Ниво DPI прекинувач, 6 програмабилни копчиња, ексклузивни притисни глувчето-да се префрлате штекер дизајн за лесна замена на прекинувачи и повеќе.ПЕРСОНАЛНИТЕ ИГРА SETTINGS – Карактеристики ASUS Аура Sync & РОГ Armoury II поддршка за прилагодување на аудио профили, светлосни ефекти и повеќе низ сите Аура Синхронизираат уреди, вклучувајќи и тастатура, глувче подлога, како и други игри додатоци.Дизајниран за e Sports со 6200 DPI оптички, 30 G забрзување, и 220 IPS сензори, аурата Sync-от РОГ Gladius II Јадро е изграден за удобност низ сите зафат видови.Asus ексклузивни push-одговара на штекерот дизајн го прави замена на 50 милиони кликнете оценет Omron прекинувачи брз и лесен за следното-ниво на игри прилагодување.РОГ Gladius II Основни лесни, ергономски, жичен оптички гејмерски глушец со 6200-dpi сензор, РОГ-ексклузивни switch-приклучок за дизајн, и Аурата Sync осветлување.На РОГ-ексклузивни switch-приклучок за дизајн зема персонализација на целиот ново ниво, преку овозможување на глувчето прекинувачи за да биде лесно да се промени.Ова значи дека ќе имаат опција да се инсталира switch на вашиот склопот на оперативниот сила и повратни информации, и можете да го замените носи или скршени прекинувачи за да го продолжи животниот век на глувчето.РОГ Gladius II Јадро обезбедува крајната игри удобност, кампања по кампањата.Нејзините контури и други дизајнерски детали, како што се текстура страна панели, беа развиени преку прецизен испитувања.Резултатот е гејмерски глушец, кој се вклопува удобно во десната рака, оптимизиран особено за дланка, ноктот зафат или fingertip стилови.Земете стил на следното ниво со ASUS Аура Sync RGB осветлување.Целосно да го прилагодите вашиот глувчето за користење на бесконечен спектар на бои и голем број на динамичен светлосни ефекти.Сите illuminations може да се синхронизираат со постојано расте портфолио на Аура Sync-хардвер способен да создаде вистински персоналните игри ден.ASUS Armoury II е подобрена возачот-базирани периферни уреди за конфигурација на комунални услуги што ја нуди широка контроли.Интуитивен ИНТЕРФЕЈС овозможува лесно мелодија РОГ Gladius II Core за да одговараат на вашиот игра – прилагодете перформанси и површината калибрација прилагодувања, програма и мапа на копчиња, прилагодите осветлување ефект и повеќе.Можете дури и да ги пратите на хардвер статистика време на игра за анализа на податоци.

Вака можеби ќе ви се допадне..