• Свеж
Acer Предатор Helios 300 Гејмерски Лаптоп КОМПЈУТЕР, 15.6 & Acer Предатор Cestus 510 RGB Гејмерски Глушец со Acer Mousepad - Предатор од Фокс
zoom_in

Acer Предатор Helios 300 Гејмерски Лаптоп КОМПЈУТЕР, 15.6 & Acer Предатор Cestus 510 RGB Гејмерски Глушец со Acer

DEN 19586.16

Од стока
check Во продавницата

8 Генерација Intel Core i7-8750 H 6-Core Процесор (До 4.1 GHz) со Windows 10 Дома 64 Малку.NVIDIA Ge Force GTX 1060 Overclockable Графика со 6 GB посветен GDDR5 VRAM. 15.6" Full HD (1920 x 1080) widescreen LED-позадинско осветлување IPS display (144 Hz Refresh Стапка, 300nit Светлината & 72% NTSC ).Првата светска dual Omron switch дизајн.Предатор Квартал Господар Софтвер за измената на боја, осветлување модели, чувствителност (5 DPI режими) и копчето програма.Exchangeable врвот опфаќа за различни височини & Променливи десната страна панели со две форми.Цврсто ткаени текстилни дизајн нуди неверојатна контрола & Прецизно следење.Јасни и мазна движењата на глушецот над намалена триење површина.Не се лизга гумени база е здрав и сигурен во загреана игри сесии.

Вака можеби ќе ви се допадне..