• Свеж
HGL-S FKM FPM FR Висока Температура Киселина-База на Флуор Гума Скелет Нафта Печат 110x150x12/110x150x13/110x150x14/115x140x12/115x140x13 Делови (Големина : 110x150x14)
zoom_in

HGL-S FKM FPM FR Висока Температура Киселина-База на Флуор Гума Скелет Нафта Печат 110x150x12/110x150x13/110x150x14/115x140x12/115x140x13

DEN 814.56

Од стока
check Во продавницата

- Fluorocarbon скелет нафта печат е идеална запечатување производ за авионска, автомобилска, металургија, рударство, хидраулични машини, храна машини. - На флуор гума скелет нафта печат има карактеристики на низок коефициент на триење, ниска вратило носат и добра сува отпорност на абење. - На флуор гума скелет нафта печат, исто така, има карактеристики на добар температура отпор.На флуор гума скелет нафта печат може да се работи за долго време во опсег на -120 ~ + 250 ;. - Дозволете 0.5 mm runout на крајот површина;. - На флуор гума скелет нафта печат има долг животен век, кој може да достигне 400,000 километри (автомобилската апликации);.Fluorocarbon скелет нафта печат е идеална запечатување производ за авионска, автомобилска, металургија, рударство, хидраулични машини, храна машини.На флуор гума скелет нафта печат има карактеристики на низок коефициент на триење, ниска вратило носат и добра сува отпорност на абење.На флуор гума скелет нафта печат, исто така, има карактеристики на добар температура отпор.На флуор гума скелет нафта печат може да се работи за долго време во опсег на -120 ~ + 250 ;Овозможи 0.5 mm runout на крајот површина;Површина за контакт со окното за да се обезбеди затворање ефект;На флуор гума скелет нафта печат има долг животен век, кој може да достигне 400,000 километри (автомобилската апликации);И флуор гума скелет нафта печат целосна PTFE нафта печат може да се користи за долго време во различни хемиски медиуми.

Вака можеби ќе ви се допадне..