• Свеж
eStarpro USB 3.0 да 2.5 SATA III Хард Диск Адаптер Кабел/UASP -SATA да USB3.0 Конвертор за 7 (32/64-bit)/ 8/8.1 (32/64-bit)
zoom_in

eStarpro USB 3.0 да 2.5 SATA III Хард Диск Адаптер Кабел/UASP -SATA да USB3.0 Конвертор за 7 (32/64-bit)/ 8/8.1

DEN 335.76

Од стока
check Во продавницата

✿ USB 3.0 Компатибилен со USB 2.0 и USB 1.0. ✿ Ги искористат предностите на USB 3.0-от за лаптоп или десктоп компјутери со UASP за побрз пренос на брзини. ✿ Пристап до кое било 2.5" хард диск или цврста состојба диск од кој било USB-от за компјутер, за миграција на податоците или се вози клонирање. ✿ Направите резервни копии на важните податоци на надворешен уред за складирање, ги Превзема податоците од стариот SATA диск. ✿ Пакетот Вклучува : 1x USB 3.0 да SATA 2.5" ХАРД Адаптер Кабел.Опис : ✿ Забелешка - Кабелот ќе работи само со 2.5" SATA дискови; 3.5"/5.25" дискови не се поддржани ✿ Физички Карактеристики : ✿ Производ Висина 0.4 во [9 mm] ✿ Производ Тежина 1.4 мл [41 g] ✿ Производ Ширина 1.9 во [49 mm] ✿ Животната средина ✿ Влажност 40%-85%RH ✿ Оперативни Температура : 0°C до 60°C (32°F до 140°F) ✿ Температура на Чување : -10°C до 70°C (14°F до 158°F) Карактеристики : ✿ Max Диск Капацитет : во Моментов тестирани со до 2 TB 5900 ВРТЕЖИ во минута хард дискови ✿ Тип и да го Оценувате : USB 3.0 - 5 Gbit/s SATA III (6 Gbps) ✿ UASP Поддршка : Да Конектор(s) : ✿ Вози Конектори 1 - SATA Податоци Super Speed) Машки Софтвер/OS Компатибилност : ✿ за Windows XP (32/64-bit) ✿ за Server 2003 (32/64-bit) ✿ за Server 2008 R2 ✿ за Vista (32/64-bit)/ 7 (32/64-bit)/ 8/8.1 (32/64-bit) ✿ за Mac OS X, Linux Пакет Вклучуваат : ✿ 1x USB 3.0 да SATA 2.5" ХАРД Адаптер Кабел.

Вака можеби ќе ви се допадне..