• Свеж
ДП Машки да ДП Машки Кабел, Фирма DisplayPort Кабел Стабилен Пренос Притиснете Тип Тока за Проектор за Лаптоп(1 Метар)
zoom_in

ДП Машки да ДП Машки Кабел, Фирма DisplayPort Кабел Стабилен Пренос Притиснете Тип Тока за Проектор за Лаптоп(1

DEN 2174.40

Од стока
check Во продавницата

[Метал Plug] Силна спроводливост, стабилна сигнал, со прашина маска за заштита, еколошки и разумни ПВЦ+метални материјали.Plug and play, што приклучоци и unplugs напор. [Прес Тип Тока] конекторот крајот донесува притиснете тип тока дизајн, што не е лесно да се олабави, врската е фирма, и преносот на податоци е постабилна. (Треба да притиснете на тока кога извлекувајќи, инаку интерфејс е лесно да се оштети). [Широка Употреба] ДП машки да ДП машки кабел, многу издржливи и сигурни.На Display Port да Display Port кабелот е идеален за видео стриминг, игри, или проширување на работна станица. [4 K 60 HZ Освежете го Оценувате] Отфрла екран кинење, smearing, и одложување, што ќе ви овозможи да се добие на горниот дел од раката во игри како што се дизајн, тркачки спорт, итн., и висока брзина на пренос ефект е секогаш иста. [Две Начин ДП Кабел] Тоа може да се поврзе со Display Port компатибилен КОМПЈУТЕР на монитор или проектор.Или поврзете Display Port компатибилен Компјутери и лаптопи да се следи со Display Port.Функција : 1. [Прес Тип Тока] конекторот крајот донесува притиснете тип тока дизајн, што не е лесно да се олабави, врската е фирма, и преносот на податоци е постабилна. (Треба да притиснете на тока кога извлекувајќи, инаку интерфејс е лесно да се оштети).2. [4 K 60 HZ Освежете го Оценувате] Отфрла екран кинење, smearing, и одложување, што ќе ви овозможи да се добие на горниот дел од раката во игри како што се дизајн, тркачки спорт, итн., и висока брзина на пренос ефект е секогаш иста.3. [Метал Plug] Силна спроводливост, стабилна сигнал, со прашина маска за заштита, еколошки и разумни ПВЦ+метални материјали.Plug and play, што приклучоци и unplugs напор.4. [Две Начин ДП Кабел] Тоа може да се поврзе со Display Port компатибилен КОМПЈУТЕР на монитор или проектор.Или поврзете Display Port компатибилен Компјутери и лаптопи да се следи со Display Port.5. [Широка Употреба] ДП машки да ДП машки кабел, многу издржливи и сигурни.На Display Port да Display Port кабелот е идеален за видео стриминг, игри, или проширување на работна станица.Како да го Користите : Plug и play Specification : Предмет Тип : Display Port Cable Material : ПВЦ+Metal Colour : Black Wire Мерач : 32 AWGOD : Прибл. 5.5 мм / 0.22 in Resolution Поддршка : 4 K 60 Hz ултра HD слика transmission Applicable Опрема : За компјутерски Пакет Листа : 1 x Display Port Cable2 x Прашина Маска.

Item Type:
DisplayPort Cable
Material:
PVC+Metal
Colour:
Black
Wire Gauge:
32AWG
OD:
Approx. 5.5mm / 0.22in
Resolution Support:
4K 60Hz ultra HD image transmission
Applicable Equipment:
For computer
Package List:
1 x DisplayPort Cable :
2 x Dust Cover :

Вака можеби ќе ви се допадне..