• Свеж
Микрофибер Косата со Крпа Копчето за Коса, Крпа и Завиткајте за Влажна Коса, Абсорбента и Лесни Коса Turban, Сушење Коса Крпа за Жените да се Исуши Косата Побрзо, Сликар
zoom_in

Микрофибер Косата со Крпа Копчето за Коса, Крпа и Завиткајте за Влажна Коса, Абсорбента и Лесни Коса Turban, Сушење

DEN 1696.80

Од стока
check Во продавницата

Совршен за салата, патуваат, плажа екскурзии, спортски, Јога, кампување, на отворено, дома, хотели, базен партии и професионални коса салон за употреба!Тие се, исто така, совршен подарок за вашата девојка, мајка, сестра, наставник, dorm цимер.Тоа е Gentlest Начин да се Исуши на Вашата Коса со Користење на удар фен секое утро да се дојде до сите дека водата на корени предмети вашата коса да топлина која ќе го оштети вашиот кутикулите со текот на времето.Особено за луѓето кои ја мијат косата секој ден и да се обиде да се користи фен помалку често, ова е совршен производ да им помогне на косата сува природно и го намалува frizz.Триење на косата енергично со бања пешкир штети насоки и промовира frizz.Не користите кајгана.ТРАЈНИ И ЛЕСНИ ДА се ГРИЖИ : зајакнатата ивица не е лесно да попуштат.Не се фаќа. 26 x 10 инчи кадифен коса крпи се одлични за сите типови на коса, без оглед на долг, краток, кадрави, рамна, обемна или бојосана,супер - права коса, итн.За hands-free сушење коса : Флип над главата и место на крпа на задниот дел од главата.Удобен Не треба да се грижите за тоа да падне, кога сте на туш.ИСУШЕТЕ ја КОСАТА ПОБРЗО : Нашата микрофибер косата со крпа се направени од супер абсорбента микрофибер ткаенина која е многу мека на допир, супер абсорбента и брзо сушење, заштеда на време, сушење тоа природно, заштита на вашата коса од електрични фен штета.Вашите раце да останат слободни и може да се движи за вашиот утро и нега на коса рутински без прекин.Сигурно во место со tucking краевите под тилот на вратот.Ова значи дека тоа ќе работи побрзо и поефикасно да се исуши надвор, и тоа ќе остане свежа подолго, бидејќи тоа се суши надвор брзо. Пресврт на крпа на круната на главата и да се обезбеди од страна на tucking на завршува во тилот на вратот и да добиете на вашиот ден, додека вашата коса е сушење!Се грижи Инструкциите Користејќи благ течен детергент.Нашата коса крпи ви овозможи да ја заврши вашата коса удобно и да се спречи frizzy коса или подели завршува и имајте коса оригинални мека, мазна и сјајна!Се применуваат коса масло, навлажнувачки средството за смекнување на косата, шминка, коса маска и повеќе.СУПЕР ЛЕСНА : лесен, совршено опремени коса turban може да се стави на со леснотија.Пресврт на крпа до тесна, но се уште удобно.Сува веднаш на ниска топлина или едноставно да се исуши.Ќе Каже Збогум на Бришење После миење на вашата коса, да ја заврши во Микрофибер Косата со Крпа и Завиткајте направени од супер абсорбента, ултра-меки револуционерен материјал.Можете да направите многу работи со косата со крпа и завиткајте, како make up, бања, направи маска.Напредни ткаенина апсорбира повеќе од 10 пати својата тежина во вода.Како да го користите : Нежно scrunch или да се притисне за да се отстрани вишокот на вода.Микрофибер Коса Крпи, Супер Абсорбента, Мека и Удобна, лесна Тежина и Лесен за да го Заврши Материјал : Микрофибер Материјал Целна Публика : унисекс деца или возрасни Дизајн : secure копчето од редовните крпа за Миење метод : машинско-перат Нема Повеќе Вратот Вирус Нема повеќе вратот вирус од користење тешки, обемни, бања крпи и нема повеќе прилагодување или rewrapping.НАМАЛУВАЊЕ на FRIZZ : Модерна & класичен микрофибер крпи дизајн за коса не бара никакви триење за да се отстрани вишокот на вода од косата.Не постојат readjustments и не пропаѓање.На микрофибер косата со крпа не треба да се фаќа, присилува, да се пријавите на топлина, или вршење на било која друга груби дневен ритуал кој придонесува за кршење.можете да го носат овие коса сушење пешкири насекаде и да одите.

Вака можеби ќе ви се допадне..