• Свеж
A-Tech 16GB Kit (2x8GB) RAM меморија за Acer Nitro 5 AN515-53-762Q Гејмерски Лаптоп | DDR4 2666MHz SODIMM PC4-21300 (PC4-2666V) Мемориски Модули Надградба
zoom_in

A-Tech 16GB Kit (2x8GB) RAM меморија за Acer Nitro 5 AN515-53-762Q Гејмерски Лаптоп | DDR4 2666MHz SODIMM PC4-21300

DEN 2135.76

Од стока
check Во продавницата

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе.Ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени производ.Во некои случаи, ние ќе го замени или поправи тоа.RAM Меморија Компатибилна за Acer Nitro 5 AN515-53-762 Q Гејмерски Лаптоп ( PN : NH.Q3 ZAA.005 ). 16 GB Kit ( 2 х 8 GB Модули ) DDR4 2666 MHz / 2667 MHz ( PC4-21300 / PC4-2666 V ) DDR4 SO-DIMM ( 260-Pin ) и Не-ECC Unbuffered 1.2 V - DDR4 Стандарден Напон.Ја зголемува ефикасноста на вашиот систем со забрзување на вчитување пати, забрзување на одговорност, како и подобрување на способноста за поддршка на поголема workloads.Сите модули се подложи на квалитетот за тестирање за да се обезбеди сигурен и сигурен перформанси.A-Tech обезбедува Доживотна Гаранција за сите наредби & нуди бесплатни сад врз основа Техничка Поддршка пред, за време & по купувањето.

Вака можеби ќе ви се допадне..