• Свеж
Yinleader Моќ Инвертер 1500W 24V DC да 110V/120V AC w/2 AC Места и Двоен 3.1 USB Порти за RV Караван Камион Лаптоп Кампување (Врв Моќ 3000 Вати)
zoom_in

Yinleader Моќ Инвертер 1500W 24V DC да 110V/120V AC w/2 AC Места и Двоен 3.1 USB Порти за RV Караван Камион Лаптоп

DEN 2639.76

Од стока
check Во продавницата

МОЌЕН : Конвертирате 24 V DC да AC 110 V/120 V.Обезбедува 1500 W континуирано Изменета синусен облик моќ.Одликувајќи 2 AC места и 2 USB порти за мулти-цел полнење.Голема Висока ефикасност : конверзија ефикасност > 85%.Ве молиме бидете сигурни дека вашата батерија напонско е 24 V !!.ЛЕСЕН ЗА КОРИСТЕЊЕ : LED дисплеј покаже на батеријата напон, лесно да се знае за статусот на батеријата.Две crimpers и еден 24 инчен запалка приклучок за приклучок дојде заедно со моќ инвертер, тие прават моќ инвертер може да биде вклучен во речиси секое возило.Ако сакате да се измери изменета синусен облик инверторот, што треба да се користи voltmeter што поддржува ФИРМИ или TRMS да се измери точна напон.МУЛТИ-ЗАШТИТА : 4 x 50 A осигурувачи надвор да го заштитите вашиот уред, лесно да се замени, екстра осигурувачи дојде заедно со пакет за замена. 6 видови на заштита за да се направи вашите батерии и апарати побезбедно.СПЕЦИЈАЛЕН ДИЗАЈН : Трајни алуминиумско куќиште овозможува напредно заштита и полесно да се ладење.Вграден-во контрола на температурата на ладење вентилатор.Изолирани Земјата Неутрални.Солиден изградба овозможува моќ инвертер застане на тешки опкружувања.ШИРОКА ПРИМЕНА : Идеален за напојување за лаптоп, вентилатор, автомобил фрижидер, конзола за игри, ТВ, Божиќ светла.Идеален за употреба на одмор, работа, патувања, дома или на отворено за итен случај, активности на отворено и кампување.Излез Waveform : Изменета Синус Бран.Континуирана Моќност : 1500 W.Конверзија Ефикасност : >88%.Врв Моќ( 167°F (> 75℃).THD 88%Врв Моќ( 167°F (> 75℃) THD Ако сте ќе биде приклучување ова во автомобил запалка приклучок,ќе треба да се задржи wattage под 150,бидејќи тоа е она што најмногу автомобил осигурувачи се поставени за.

Вака можеби ќе ви се допадне..