• Свеж
A-Tech 4GB RAM меморија за Acer Nitro 5 AN515-55-57BK Гејмерски Лаптоп | DDR4 2933MHz SODIMM PC4-23400 (PC4-2933Y) Меморија Надградба на Модулот
zoom_in

A-Tech 4GB RAM меморија за Acer Nitro 5 AN515-55-57BK Гејмерски Лаптоп | DDR4 2933MHz SODIMM PC4-23400 (PC4-2933Y)

DEN 671.76

Од стока
check Во продавницата

RAM Меморија Компатибилна за Acer Nitro 5 AN515-55-57 BK Гејмерски Лаптоп ( PN : NH.QB0 AA.002 ). 4 GB ( 1 x 4 GB Модул ) DDR4 2933 MHz ( PC4-23400 / PC4-2933 Y ) DDR4 SO-DIMM ( 260-Pin ) и Не-ECC Unbuffered 1.2 V - DDR4 Стандарден Напон.Ја зголемува ефикасноста на вашиот систем со забрзување на вчитување пати, забрзување на одговорност, како и подобрување на способноста за поддршка на поголема workloads.Сите модули се подложи на квалитетот за тестирање за да се обезбеди сигурен и сигурен перформанси.A-Tech обезбедува Доживотна Гаранција за сите наредби & нуди бесплатни сад врз основа Техничка Поддршка пред, за време & по купувањето.

Вака можеби ќе ви се допадне..