• Свеж
Сигма 16mm f/1.4 DC DN Современа Објектив за Leica L - Пакет со Слободен Додатоци & Mac Софтверски Пакет
zoom_in

Сигма 16mm f/1.4 DC DN Современа Објектив за Leica L - Пакет со Слободен Додатоци & Mac Софтверски Пакет

DEN 1411.20

Од стока
check Во продавницата

Сигма 16mm f/1.4 DC DN Леќа - Пред Објективот Капа - Задните Леќи на Капа - Petal Леќа Худ - Сигма 1 Година, Северна и Јужна Америка Ограничена Гаранција (3 Година САД Продолжена Гаранција за Вкупно 4 Години од Датумот на Купување) - 67mm Филтер за Полнење - Flex Леќа Сенка - Чистење Комплет - Capleash II - Lenspen Леќа Почиста - Mac Софтверски Пакет.Нов систем за mirrorless камери.Светла премиер функционалноста да се доживее фотографија во своите најдобри.Квалитетот на сликата rivaling дека на нашата Уметност линија леќи.Го повлекува мотор испорачува одлична автофокус со тивка перформанси.Новиот СИГМА 16mm Ф1.4 DC DN / Современа е првиот светски меѓусебно објектив за mirrorless Sony E-монтирање на камери во APS-C формат да понуди 24mm фокусна должина (еквивалентно 35mm) и F1.4 светлината.Леќа за Микро Четири Третини нуди 32-милиметри фокусна должина (еквивалентно 35mm) со иста f-број на 1.4. Ова е голем дијаметар широк агол леќа, за кои mirrorless камера корисници биле на чекање.Развиена за да се карактеристика на лесен, компактен пакет за секојдневна употреба, СИГМА DN леќи за mirrorless камери испорача супериорни перформанси покривање на копчето фокусни должини.Новите леќи се гради врз успехот на 30мм Ф1.4 DC DN / Современа, која СИГМА објавен во 2016 година како прв во нова серија на премиерот леќи за mirrorless камери.На 16mm Ф1.4 DC DN / Современа исто така ги комбинира Ф1.4 светлината со топ-ниво на оптички перформанси.Споделување на нејзиниот развој, концептот со СИГМА 30мм Ф1.4 DC DN / Современа, на 16mm Ф1.4 DC DN / Современи карактеристики објектив структура со 16 елементи во 13 групи и вклучува најдобрите материјали.Овој објектив ефикасно да се минимизира оптички аберации и нуди одлична резолуција на широко отворена бленда и низ отворот на опсег.Оптички дизајн и повлекува моторни испорача мазна автофокус во текот на видео снимање, додека на планината карактеристики посебен запечатување за прашина - и поздравниот-доказ дизајн.

Вака можеби ќе ви се допадне..