• Свеж
Leeson Мотори Nema 4/12, 10 HP, 480-590 Volts, Washdown Инверторот Диск Епоксидна Обложени
zoom_in

Leeson Мотори Nema 4/12, 10 HP, 480-590 Volts, Washdown Инверторот Диск Епоксидна Обложени

DEN 1579.20

Од стока
check Во продавницата

Leeson Мотори Nema 4/12, 10 HP, 480-590 Volts, Washdown Инверторот Диск Епоксидна Coated General Спецификации : Нашите Микро Серија линија на компактен инвертери нудат Големите диск карактеристики за адаптација стандард или премиум ефикасна три-фаза на моторите да се прилагодува брзината на работата.Тие се користат најновата технологија, софтвер и моќ конверзија circuitry.Тие се лесни за програмата и читање-out in plain English, елиминирање на појавата на фрустрација и времето кои се вклучени во обидот да се преведе симболи.NEMA 4/12 (IP65/IP54) солиден челик куќишта се нудат во ниту еден Храна-Безбедно Епоксидна Заврши или во 300 Серија не ' Рѓосувачки Челик.Некои повисоки HP инвертери се само понудени како NEMA 12, имаат надворешен вентилаторот за ладење.Вграден-во термо заштита од преоптоварување намалува дополнителни трошоци.Тешки жици терминали и достапни канал отвори се намали инсталација време.Карактеристики вклучуваат : 0-120 Hz - Излез Frequency16 малку Intel microprocessor Four-Претходно speeds Adjustable забрзување и забавување times Adjustable превозникот frequency Analog повратен сигнал - 0-10 VDC, брзина или load Two помошни контакти : Една форма C реле и два отворени колектор outputs Forward/Reverse Password Protected Dynamic Сопирање колекции available Remote Keypads available Slip compensation Constant вртежен момент со прилагодливи тековната limit Fully gasketed да го издржат чести washdown conditions UL наведени.

Вака можеби ќе ви се допадне..