• Свеж
Futchoy Санитарни Гајтанот Цевка со Менгеме Завршува, од не ' Рѓосувачки Челик 304 Лесна Круг Цевки со 2 Инчен Три Менгеме 64MM Ferrule Прирабница (Цевка Должина: 24 Инчен / 610MM)
zoom_in

Futchoy Санитарни Гајтанот Цевка со Менгеме Завршува, од не ' Рѓосувачки Челик 304 Лесна Круг Цевки со 2 Инчен

DEN 830.16

Од стока
check Во продавницата

Санитарните гајтанот цевка должина : 24 Инчи(610 MM).Санитарните гајтанот цевка OD : 2 Инчи(51mm).Санитарните гајтанот цевка се вклопува Три-менгеме : 2 Инчен; Ferrule OD : 2.5 Инчен (64 MM).Изработени од Нерѓосувачки Челик (304. Метални цевки се користи во HVAC и водоводни системи и апликации во воздушната, автомобилската, хемиската обработка, храна и пијалаци, производство, и медицинската индустрија.Спецификација : Материјал : не ' Рѓосувачки челик Боја : Slivery Цевка Должина : 24 Инчи ( 610 MM ) Цевка OD : 2 Инчи(51mm) Три-менгеме големина : 2 Инчи (51 MM) Ferrule OD : 2.5 Инчен (64 MM) Површина : Огледало Полирање режим на Конекција : Брзо вчитување на Апликацијата : млечни пиво фармацевтска биотехнологија пијалаци хемиската индустрија Карактеристики : 1.Прецизно леење 2.Анти- ' рѓа и анти-корозија 3.Добар отпор на компресија 4.Долг животен век Пакет се Вклучени : 1×Санитарни Гајтанот Цевка Забелешка : со цел да се обезбеди движење на точноста и работниот век на платформа, ве молиме проверете ја дозволената оптоварување на платформа кога го користите, а не користите преоптоварен.Избегнувајте користење во исклучително висока температура, исклучително ниска температура, висока прашина, висока вибрација и кондензација светлина средина.Соодветна температура е 10~50℃, се препорачува температура е 22±5℃ ве Молиме овозможи 1-3 CM се разликува поради прирачник за мерење.Поради различни екранот и друга светлина, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот.Ви благодариме за вашето разбирање.

Material:
Stainless steel
Colour:
Slivery
Tube Length:
24 Inch ( 610MM )
Tube OD:
2 Inch(51mm)
Tri-clamp size:
2 Inch (51MM)
Ferrule OD:
2.5 Inch (64MM)
Surface:
Mirror Polishing
Connection mode:
Fast loading
Application:
dairy beer pharmaceutical biotechnology beverage chemical industry
Features:
1.Precision casting :
2.Anti-rust and anti-corrosion :
3.Good compression resistance :
4.Long service life :
Package Included:
1×Sanitary Spool Tube :
Note:
In order to ensure the motion accuracy and service life of the platform, please check the allowable load of the platform when using it, and do not use it overloaded. :
Avoid using in extremely high temperature, extremely low temperature, high dust, high vibration and condensation light environment. Suitable temperature is 10~50℃, recommended temperature is 22±5℃ :
Please allow 1-3CM differs due to manual measurement. :
Due to the different display and different light, the picture may not reflect the actual color of the item. Thanks for your understanding. :

Вака можеби ќе ви се допадне..