• Свеж
Батеријата Индикатор за Капацитетот на Батеријата Тестер TF03K 50A Напон Мерач Метар со LCD Дисплеј за Возило Батеријата Црна Метрологија и Калибрација Инструмент
zoom_in

Батеријата Индикатор за Капацитетот на Батеријата Тестер TF03K 50A Напон Мерач Метар со LCD Дисплеј за Возило Батеријата

DEN 1184.64

Од стока
check Во продавницата

Примена опсег : капацитетот на Батеријата мерач метар може да се користи за да го измените motorhomes/forklifts, итн.LCD дисплеј : капацитетот на Батеријата метар со голем LCD екранот, лесен за употреба.Спецификации : оловни батеријата тестер има четири спецификации погоден за мотори на различни сили : 50 A 100 A 350 A.Материјал : Батеријата индикатор изработен од ABS, силни и издржливи, долгорочна употреба.Функција : Постои ѕвончето уред на задниот дел на оваа батерија тековната екранот, кои може да се реализира ниска-напон аларм функција.Description Our моќ индикатор е опремен со заштитените конекција линија, и жици метод е ново надгради.Издржи висок напон и голема струја, напон 100 V и тековната 750 A.Постои ѕвончето уред на задниот дел на овој производ, кој може да се реализира на ниска-напон аларм функција; на ѕвончето звуци intermittently кога алармот е издадена.Features Battery индикатор-Боја : Црна.-Материјал : ABS.-Големина : 10x6x1.8 см/3.94x2.36x0.71 инч.Спецификации : 50 AMeasuring опсег : 0-999 AHPower напон : 8-120 VThe максимална струја од 50 A спецификација може да се постигне 75 A, истото е вистина, 100 A максимална 150 A, 350 A максимална 500 A, 500 A максимална 750 A;Пакет Including1 * Батеријата indicator1 * 1 M Заштитените wire1 * Мостра.

Вака можеби ќе ви се допадне..