• Свеж
SanDisk 400GB SDXC Микро Ултра Мемориската Картичка Работи со Samsung Galaxy S10, S10+, S10e Телефон Класа 10 (SDSQUAR-400G-GN6MN) Пакет со (1) Сè, Но Stromboli 3.0 Читач на картички
zoom_in

SanDisk 400GB SDXC Микро Ултра Мемориската Картичка Работи со Samsung Galaxy S10, S10+, S10e Телефон Класа 10 (SDSQUAR-400G-GN6MN)

DEN 1386.00

Од стока
check Во продавницата

Пакетот вклучува (1) 400 GB micro SD картичка (1) Сè, Но Stromboli 3.0 Читач на картички со слотови за SD и Микро (ТФ) Картички.Компатибилен со Samsung Galaxy S10, S10+, S10e мобилни телефони - Идеален за Android-базирани паметни телефони и таблети.Прочитајте брзина до 100mb/s; номинална А1 за стан перформанси и UHS Брзина Класа U1 и Брзина на Класа 10 за Full HD видео снимање и репродукција.Shockproof, температура-доказ, водоотпорен, и да се Х-зраци-доказ.Молња брзо 3.0 Читач на картички ви овозможува брзо и лесно да ги префрлите вашите слики и видео записи од вашиот картичка за да ја вашиот компјутер или таблет.San Disk Ултра SDHC и SDXC картички се одличен избор за Android напојува мобилните телефони и други паметни телефони и таблети.Со San Disk Ултра micro SD UHS-I карти ќе имаат корист од побрзо преземања, поголем капацитет, и подобри перформанси за да се фати и да ги чува на високо квалитетни слики и Full HD видео.Да ги искористат предностите на ултра-брзо читање брзина за да заштедите време движат фотографии и видеа од картичката на вашиот компјутер.Со Класа 10 видео рејтинг ќе биде подготвен да го фати високиот квалитет на Full HD (1080p).San Disk Ултра micro SDHC и micro SDXC UHS-I картички се вода доказ, температура доказ, X-ray доказ и шок доказ.За сите причини зошто паметен телефон фотографи во светот доверба San Disk да ги задржат своите спомени безбедно.Пакетот вклучува (1) 400 GB micro SD картичка (1) Сè, Но Stromboli 3.0 SD/Micro (ТФ) Читач на картички.

Вака можеби ќе ви се допадне..