• Свеж
Човечкото Тело Акупунктура Модел, Човечкото Тело Модел ПВЦ Јасно Acupoints Човековите Acupoint Модел за Фаворити за Училиштето за изведување на Наставата за на Училиште
zoom_in

Човечкото Тело Акупунктура Модел, Човечкото Тело Модел ПВЦ Јасно Acupoints Човековите Acupoint Модел за Фаворити

DEN 419.76

Од стока
check Во продавницата

На акупунктурата точка на ова тело модел врежан јасно видливи и не ќе бидат избришани.Ви помогне да дознаете на знаење на телото acupoints, и ви овозможи да се лоцира акупунктура поени на свој или други телото лесно.Погоден како подарок за акупунктура наставниците или други лица кои сакаат да научат acupoint на човечкото тело.Изработени од ПВЦ материјал, што го прави тоа е безбедно и да имаат удобно допир чувства.Одлична образовни алатки, погодни да бидат училиште наставата апарат, учење покажува и збирки.Функција : 1. На акупунктурата точка на ова тело модел врежан јасно видливи и не ќе бидат избришани.2. Ви помогне да дознаете на знаење на телото acupoints, и ви овозможи да се лоцира акупунктура поени на свој или други телото лесно.3. Изработени од ПВЦ материјал, што го прави тоа е безбедно и да имаат удобно допир чувства.4. Одлична образовни алатки, погодни да бидат училиште наставата апарат, учење покажува и збирки.5. Погоден како подарок за акупунктура наставниците или други лица кои сакаат да научат acupoint на човечкото тело.Спецификација : Предмет Тип : Човечкото Тело Model Material : PVCColor : Бела Пакет Листа : 1 x Body Model1 x Instruction Note : Вие не може да се држиме игли за модел.

Item Type:
 Human Body Model
Material:
PVC
Color:
White
Package List:
1 xBody Model1 x Instruction :
You can't stick needles on the model. :

Вака можеби ќе ви се допадне..