• Свеж
ZITENGZHAI WYS-DENGSI, 1pc 3D Печатач со Вжарено TPU 0.5 kg Флексибилни Црвена Боја со Дијаметар 1.75 mm, Толеранција од +/-0.02 mm Не Меур Не-Токсични за Печатење Материјал (Боја : TPU Transaparent)
zoom_in

ZITENGZHAI WYS-DENGSI, 1pc 3D Печатач со Вжарено TPU 0.5 kg Флексибилни Црвена Боја со Дијаметар 1.75 mm, Толеранција

DEN 1279.68

Од стока
check Во продавницата

Ние ќе направи максимални напори за да можете 5-ѕвезда услуга.Дијаметар : 1.75 mm.Толеранција : +/-0.02 mm.Брзината на печатење : 20-40mm/s;Боја : Црна, бела.Препорачуваме печатење на Температура : 185-215℃.TPU флексибилни филамент е не-токсични, лесно да се хранат, лесен за формирање, висока цврстина и еластичност на материјалот.Добро за печатење на детски играчки и чевли, и др.100% не меур 3d печатач материјал.Бруто тежина : 0.5 kg Length:1.75 mm(1kg)=165m Due за разлика од набљудувачите и осветлување ефект, сликата може да не се одрази 100% вистинската боја на објектот.Ви благодариме за вашето разбирање.

Вака можеби ќе ви се допадне..