• Свеж
Simayixx Забен Конец Заб за Нега на Забите Чистење Орална Нега на Забите Алатки 3pcs Нерѓосувачки Челик Забната Хигиена Комплет Заб Заб Scraper Сонда Пинцети Алатка Забниот
zoom_in

Simayixx Забен Конец Заб за Нега на Забите Чистење Орална Нега на Забите Алатки 3pcs Нерѓосувачки Челик Забната

DEN 209.52

Од стока
check Во продавницата

Со дополнителната премија устата огледало, можете да го користите индиректни визија за лоцирање на секој тесни инчен во вашата уста.ОСНОВНИ ЗАБ ГРИЖА ИНСТРУМЕНТИ - Овој Заб scraper поставите доаѓа со забен камен scraper и Забот сонда.Белење на заби и свеж здив ќе ти насмевка со повеќе самодоверба.ЗОШТО ЧЕТКАЊЕ на ЗАБИТЕ НЕ Е ДОВОЛНО - четката за заби е дизајниран да се исчисти видливи само забната површина во вашата уста.Топло напомена : Овој производ е релативно посочи.На забен камен scraper може да го запре тврдоглав tartars.ПРЕДНОСТИ во однос на КОНВЕНЦИОНАЛНИТЕ ЗАБ ГРИЖА - Тоа не бара пасти за заби или миење на устата.Целосно sterilizable.Посветен на квалитетот и стилот, сите алатки се произведени со користење на највисок квалитет на хируршки рѓа-слободни од не ' рѓосувачки челик.Тесни дизајн складирање случај не може да алатки од лизгање лесно, и ги споделите со вашите алатки од тоа да биде изгребани на сите времиња.Расипување на забите и заболување на непцата, исто така може да предизвика halitosis (Лош Здив).ДОБИЕТЕ ЕКСТРА ДЛАБОКО ЧИСТЕЊЕ - Со користење на Забот со цел да се изгради-up плакета, заб почиста алатки може да помогне во намалување на устата мирис и да ја задржите вашите заби, чистење и освежување.Тоа е подобро да имаме повеќе стручна помош.СПРЕЧУВАЊЕ на УСТАТА МИРИС Кога плоча останува меѓу забите, тоа може да создаде фаул мирис.Дополнителни Совети за Лош Здив : Исплакнете ја и употребата на интерденталните четки редовно - да Користите јазик scraper да се чисти вашиот јазик.Добро за отстранување на тешка орален дамки од храна остатоци, tartars помеѓу забите и непцата.ПЛАК И забен камен СМЕНА - Плоча е составена од невидливи масите на штетни бактерии кои живеат во устата и се држи до заби, заедно со непцето.Забен камен е calcified или стврднат плакета дека придава на емајлот на забите и под непцето.И Забот истрагата е поефикасно од вообичаениот чепкалки за заби.треба да се обрне внимание на работата во процесот на домашна употреба.Основен сет на алатки до вашата белење на заби производи и дамка гуми.Стоматолошки Должност алатки за ефикасно да ви помогне да се посочи места каде што недостасува во вашиот секојдневно четкање и чистење со забен конец.ПАКЕТ ВКЛУЧУВА : 4 PC Забната Хигиена.ОСНОВНА ГРИЖА за ЗАБИТЕ ИНСТРУМЕНТИ - Отстранување на забниот камен и дамка обично се бара да ја посетите вашиот стоматолог или стоматолошки добра хигиена со цел.Користење на Стоматолошки Должност Хигиена Комплет редовно можат да се спречи ingrowth на плак и забен камен.Некои видови на забниот камен може да предизвика расипување на забите & кариес.Во исто време, да ги задржи вашите раце стабилна за да се избегне повреда на себе.И Распоред на најмалку два пати годишно посети до вашиот стоматолог за професионално чистење и стоматолошки прегледи.Други видови на забниот камен може да предизвика заболување на непцата.ВИСОК КВАЛИТЕТ, од НЕРЃОСУВАЧКИ ЧЕЛИК И АНТИ- 'РЃА - Овие професионални Заб алатки се направени од високо квалитетни нерѓосувачки челик со полирање заврши, трајни и' рѓа-доказ, лесно да се чисти и да го Користите.ПРЕНОСНИ СЛУЧАЈ ЗА ЛЕСНО СКЛАДИРАЊЕ - Доаѓа со трајни за чување да се чува вашите заби дамки смена комплет организиран и чиста.

Вака можеби ќе ви се допадне..