• Свеж
Алпска е HCE-RCAM-WRA Резервна Гума Задна-View HDR Камера за 2007-2008 Jeep Wrangler
zoom_in

Алпска е HCE-RCAM-WRA Резервна Гума Задна-View HDR Камера за 2007-2008 Jeep Wrangler

DEN 5278.80

Од стока
check Во продавницата

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе.Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени со производот или да го замени.Компатибилен со 2007-2008 Jeep Wrangler.Компатибилен со Алпска во цртичка екран системи.Висок Динамички Опсег (HDR) Технологија за дури и експозицијата и белиот баланс помеѓу сончевата светлина и ниско-светлосни услови.Вклучени Компоненти : Камера Протезата Со Hce-C1100 Пред Насобраните Камера Продолжување Кабел (7 M/23 Ft) Резервни Гуми Заградата Кабел Врски Х5 Ленти Подлога X1 Power & Video Единица Задржување Клипови X3 Ленти Подлога Лепило X1 Брз Упатство за Инсталација X1 Torx Завртка & Заклучување за Миење M6 X8 Torx со Завртки, Заклучување на Миење, & Орев M6 X12 X1 Орев За M6 X12 Завртка X1 (Резервни Само, Не се Користи) Топлина се Смалуваат Цевки X1 Ален Клуч X1. На HCE-RCAM-WRA ви овозможува лесно да додадете алпската тркалата-видете камера за вашиот 2007-2018 Jeep Wrangler.Тоа е компатибилен со Алпска во цртичка екран системи, фабрика Џип екран или други резервни екрани.Доколку се користи со фабриката екран, можете да ги додадете Алпска SGS-CH01 Камера Интерфејс (се продава одделно) со Активен Водич Линии, без фабрика екран ре-програмирање.Со тони на тркала избори за Wrangler, треба сестрано камера која работи со било кој од нив.На HCE-RCAM-WRA се состои од HCE-C1100 Тркалата-Видете Камера и заградата дека е правилно поставена помеѓу резервни гуми и Wrangler е 5х5 тркала шема.На горниот дел од заградата може да биде поставен на лево или десно од тркалото е краци, осигурувајќи дека приложените камерата има јасна линија на погледот зад возило и не е блокиран од страна на воланот.Поддршка од гаражи или возење низ матните патеки може да биде тешко на back-up на камерата.Стандард камери имаат тешкотии управување со промените во светлото, што предизвикува слики да се мијат надвор и што го прави тешко да се види она што е зад тебе во времиња.На HCE-RCAM-WRA има Висок Динамички Опсег (HDR) технологија за подобрување на квалитетот на сликата.HDR технологија може да управува со широк спектар на светлост низ камерата е сензорот во споредба со стандардот камери.Светли и темни делови се заробени и прилагодени за дури и експозицијата и белиот баланс, спречување на сликата од мијат-out или премногу темни како ќе се вози помеѓу сончевата светлина и ниско-светлосни услови.

Вака можеби ќе ви се допадне..