• Свеж
SilverStone Технологија AR12-TUF Напредни Бакар Топлина-Цевка Директен Контакт (HDC) Технологија CPU Ладилник Компатибилен со LGA1700, SST-AR12-TUF
zoom_in

SilverStone Технологија AR12-TUF Напредни Бакар Топлина-Цевка Директен Контакт (HDC) Технологија CPU Ладилник Компатибилен

DEN 955.92

Од стока
check Во продавницата

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе.Ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени производ.Во некои случаи, ние ќе го замени или поправи тоа.Четири Ø6mm бакар топлина-цевки и алуминиум перки за одлична термичка спроведување на ефикасност.Фан вклучува 8 ARGB Led диоди кои можат да бидат контролирани од страна на ARGB контролори или способни плочи**.Пролет шраф за монтирање дизајн вклучени за една фирма и јасен инсталација за двете Intel и AMD* платформи. 9 перки високи перформанси 120mm PWM контролирани фанови, со исклучителен баланс на ладење и спокојство.Топлина-цевка директен контакт (HDC) технологија.Анти-вибрации гумени влошки вклучени за дополнителни бучава dampening.Го поддржува и Интел LGA 2066/2011/1700/1200/115 X/1366/775, AMD НА4/НА3/AM2/FM2/FM1. AR12-TUF Напредни бакар Топлина-цевка Директен Контакт (HDC) технологија на ПРОЦЕСОР воздушен кулер.Чувствувате топлина дисипација Четири Ø6mm бакар топлина-цевки и 0.4 mm дебелина алуминиум во светот создава одлична топлина спроведување на ефикасност.Топлина-цевка директен контакт (HDC) На топлина-цевки имаат директен контакт со ПРОЦЕСОРОТ обезбедување на ефективни и ефикасни топлина дисипација. 120mm PWM ARGB фан Интегрирани 120mm PWM фан доаѓа со висока струење и ARGB осветлување, контролирани од страна на RGB LED контролорот или способни матични плочи.Оптимизиран струење & тивко работење 9 перки високи перформанси 120mm PWM контролирани фанови, со исклучителен баланс на ладење и спокојство.Сигурно и лесно монтирање систем Пролет шраф за монтирање дизајн вклучени за една фирма и јасен инсталација за двете Intel и AMD* платформи.На Аргон AR12-TUF комбинира 120mm ARGB-опремени фан со Asus TUF Игри Алијансата брендирање да се обезбеди стил, кој ги интегрира и со било TUF-серија на производ.Други карактеристики се како што следува : .

Вака можеби ќе ви се допадне..