• Свеж
Bertech Ниска Статични ESD Високи-Температура Kapton Лента, 1 Мили Дебели, 7/16 Инчен x 36 Метри
zoom_in

Bertech Ниска Статични ESD Високи-Температура Kapton Лента, 1 Мили Дебели, 7/16 Инчен x 36 Метри

DEN 2320.80

Од стока
check Во продавницата

МАТЕРИЈАЛ : Kapton Polyimide.ЛЕПИЛО : Силикони.ДЕБЕЛИНА : 2 Мили - 1 Мили Филмот + 1 Мили Лепило.БОЈА : Жолто.АПЛИКАЦИИ : : 3Д Печатење, Aerospace Собранието, Автомобилската Објекти, Електронски Собранието, Влакна Оптика Производство и Соларни Панели.Bertech Ниска Статични Kapton® Ленти се направени од 1 мили Kapton® HN филмот поддржан од 1 мили силикони лепило со електро-статички dissipative (ESD) својства за да се намали статички набој.На силиконски лепило не остава остатоци.Вкупната дебелина на овој производ е 2 мили.Тие можат да го издржат температури до 260 степени C (500 степени (F).Бојата е килибар и овие ленти се достапни во 36 двор ролни.Ro HS и да се ПОСТИГНЕ Согласност.Kapton® се регистрирани трговски марки на E. I. du Pont de Nemours and Company.

Вака можеби ќе ви се допадне..