• Свеж
Кралската Sapphire Зачин Кутија Со Флорални Изгорени Дизајн Во Sheeham Дрво - Зачин Кутија За Кујна Индискиот Дрво Сад Со Капак Декоративни Masala Dabba Организатор Рачно Израб?
zoom_in

Кралската Sapphire Зачин Кутија Со Флорални Изгорени Дизајн Во Sheeham Дрво - Зачин Кутија За Кујна Индискиот Дрво

DEN 959.76

Од стока
check Во продавницата

БОЈА : Кафена ; МАТЕРИЈАЛ : Sheesham Дрво.ДИМЕНЗИИ : (L * W * H) = (8 * 8 * 2), ЛАЖИЦА = (L * W) = (3.7 * 0.7) Инч.СПАЈС ОДДЕЛНО - 9 одделни прегради за складирање на сите ваши автентични зачини одделно со дрвена капак за да ги задржи сите зачин непроменети.Овој Зачин Кутија Секојдневна употреба во Домашна/Кујна/Мотел/Затворен Отворено Пикник и Др.ПОВЕЌЕНАМЕНСКИ : Тоа е мулти-цел кутија која може да се користи за чување на суво овошје, да ги Задржи на накит и други мали предмети.Овој Производ е најдобро одговара како зачин кутија контејнер или Зачин Тегли зачин рек зачин тегли зачин кабинет зачин полици, комунални кутија, повеќенаменски кутија рачно изработени Рачно резбани Дрвени Индискиот Зачин Кутија.СОВРШЕН ПОДАРОК : Одличен Роденденски Подарок Идеи рачно изработени Декоративни Дрвени Зачин кутија и Накит Кутија.Елегантно рака резбани дрвени кутија го прави совршен подарок за роденден, свадба, годишнина, куќа затоплување партија и Божиќ.Богато украсени со цветни резба со традиционални занаетчии од Индија.Едно парче на 9 комора sheesham дрвени зачин кутија е појавува со флорални лист дизајн изгорена на дрво.На 9 различни делови може да биде ефикасно се користи за чување на сите зачини корисна.Флорален лист дизајн е надополнет со мајчин дрво боја кафеава сенка кој дава позадина на ретки традиционалната селска прибор за јадење.Висок квалитет на sheesham дрво обезбедува производи издржливост.

Вака можеби ќе ви се допадне..