• Свеж
Дувачкиот Цевки Вклучите-1/2 NPT Женски×1/2 NPT Женски Цевки, Цевки-Хром Позлатен Туш Главата Спојување-Конвертор Адаптер, за Дома Водоводни Цевки Поврзете (1, 1/2 x 1/2 NPT Жен
zoom_in

Дувачкиот Цевки Вклучите-1/2 NPT Женски×1/2 NPT Женски Цевки, Цевки-Хром Позлатен Туш Главата Спојување-Конвертор

DEN 263.76

Од стока
check Во продавницата

【ХРОМ ЦЕВКИ ВКЛУЧИТЕ】На 1/2 NPT цевка конвертор адаптер е обработена од страна на површината хром позлата процес.Хром позлатен месинг за отпорност на корозија, еластичност при високи температури и низок магнетни пропустливост итн. 【1/2 NPT СПОЈКА ФИТИНГ】туш цевка адаптер големина е:1/2" женски x 1/2" женски NPT теми еднакви дијаметар хексадецимален брадавица за поврзување на две машки навој за цевки со иста големина.Или проширување на цевка должина.Хард-поврзани, и туш спојка не им е потребна дополнителна запечатување за повеќето ситуација.Покрај тоа, туш главата спојка таписерии изработка, длабоко жица може да се направи конектор се чувствува подобро, мазна, но не нагло, да се направи работата полесна и поефикасна. 【ПРЕМИУМ МЕСИНГ】На 1/2 NPT туш спојка е направен од премиум високо-одделение солидна месинг кој го направи туш цевка адаптер повеќе солидна, носат-отпорни, и durble comepared со железо и железо поцинкуван цевка фитинзи за цевки. 【ШИРОКА ПРИМЕНА】На 1/2 NPT цевка монтирање цевки може да се примени за вода, масло и гориво, ЛП и природен гас, и се користи за да се поврзете различни цевки како и воздухот алатки.И NPT хром спојка одговара за поврзување на две цевки со истиот 1/2 NPT машки навој дијаметар во права се кандидира. 【МЕСИНГ ЦЕВКИ ВКЛУЧИТЕ】Оваа месинг цевки вклучите спојка комплет доаѓа со 1pcs 1/2 NPT женски навој хром спојување за да ги задоволат вашите дневни бања декорација потреби.На 1/2 NPT цевка монтирање цевки може да се примени за вода, масло и гориво, ЛП и природен гас, и се користи за да се поврзете различни цевки како и воздухот алатки.И NPT хром спојка одговара за поврзување на две цевки со истиот 1/2 NPT машки навој дијаметар во права се кандидира.Туш фитинзи има прва класа хром-обложено боја, која има одлична отпорност на корозија.Без разлика на тоа каков вид на туш користите, на неговата површина ефект ќе натпреварот.

Вака можеби ќе ви се допадне..