• Свеж
1 JIC 37 Машки x 1 NPTF Машки Цевки, Челик Адаптер Разгореа Цевки Вклучите Цевка Конектор 2404-16-16
zoom_in

1 JIC 37 Машки x 1 NPTF Машки Цевки, Челик Адаптер Разгореа Цевки Вклучите Цевка Конектор 2404-16-16

DEN 246.72

Од стока
check Во продавницата

Адаптерот има JIC 37 степен разгореа машки конектор на едниот крај, со NPTF машки цевка конекторот на другите.Направена од јаглероден челик, одлична за издржливост и перформанси на индустриска употреба.Разгореа JIC 37 степен машки и NPTF машки конекција, направен од тешки легиран челик.Овој адаптер за монтирање поврзува фитинзи или цевки за различни крајот видови.Ги исполнува стандардот SAE J514. Достапни во 1/8", 1/4", 3/8", 1/2", 5/8", 3/4", 1", 1-1/4", 1-1/2", 2-1/2".

Вака можеби ќе ви се допадне..