• Свеж
Leeson Мотори Nema 1, 25 HP, 200-240 Volts, Инверторот Диск
zoom_in

Leeson Мотори Nema 1, 25 HP, 200-240 Volts, Инверторот Диск

DEN 2308.80

Од стока
check Во продавницата

Leeson Мотори Nema 1, 25 HP, 200-240 Volts, Инвертер Drive General Спецификации : Нашите Микро Серија линија на компактен инвертери нудат Големите диск карактеристики за адаптација стандард или премиум ефикасна три-фаза на моторите да се прилагодува брзината на работата.Тие се користат најновата технологија, софтвер и моќ конверзија circuitry.Тие се лесни за програмата и читање-out in plain English, елиминирање на појавата на фрустрација и времето кои се вклучени во обидот да се преведе симболи.Заврши солиден челик куќишта нудат заштита, што не е секогаш се обезбедени со пластични куќишта.Вграден-во термо заштита од преоптоварување намалува дополнителни трошоци.Тешки жици терминали и достапни канал отвори се намали инсталација време.Карактеристики вклучуваат : 0-120 Hz - Излез Frequency16 малку Intel microprocessor Four-Претходно speeds Adjustable забрзување и забавување times Adjustable превозникот frequency Analog повратен сигнал - 0-10 VDC, брзина или load Two помошни контакти : Една форма C реле и два отворени колектор outputs Forward/Reverse Password Protected Dynamic Сопирање колекции available Remote Keypads available Slip compensation Constant вртежен момент со прилагодливи тековната limit UL наведени.

Вака можеби ќе ви се допадне..