• Свеж
Engwai Око Печ за Возрасни Деца, Големи Очила за Покривање Или Око Црна Pack 2
zoom_in

Engwai Око Печ за Возрасни Деца, Големи Очила за Покривање Или Око Црна Pack 2

DEN 167.76

Од стока
check Во продавницата

Ефективна Амандман Третман : Нашето око закрпи може да понуди целосна покриеност на очила без било поглед на истекување,што значи дека може да обезбеди подобро effection на третман на мрзливи око Amblyopia Strabismus.Супер Меки Силиконски Материјал : се направени од Силикон, што е повеќе confortable ,многу помек , кожата пријателски и не-лепило за око , ќе не контакт со кожата или scrath вашите очила.Супер Лесни Над очила Дизајн : Флексибилни силикони производи, може да се соберат речиси големини на очилата на пазарот,или деца или возрасни' , и нашиот дизајн може да се вклопат на лева страна или десната страна на очила со вртење на тоа наопаку.Перат и еднократно : мијат со вода или ги избриша со алкохол, Погодно да се чисти, може да се користи постојано, препорачливо е да се чисти пред да ги носи, ги да се суши брзо потоа го користат,тоа е чиста, хигиенски и еколошки.Две парчиња во еден пакет : ние нудиме неколку бои да се избере , сите бои на око закрпи може да го блокира погледот целосно ,и црна еден може да го блокира сите светлина, можете да ја користите според вашето барање.Опис : Помошни алатка за amblyopia и strabismus correction Super Лесни шарени Над очила Дизајн , може да се соберат речиси големини на очилата на пазарот,За лево и десно очи да го користите, само треба да се превртен.Enviromental Силиконски Материјал со BPA free, пријателски за кожата, не ќе предизвикаат алергии и discomforts.Големина : 10.5 5cm x погоден за сите рамка височините на сите очила.

Вака можеби ќе ви се допадне..