• Свеж
ZITENGZHAI WYS-DENGSI, 1pc 3D Печатач со Вжарено PLA Дрво 1kg Дрво Текстура 1.75 mm Дијаметар Толеранција 0.02 мм Не Меур Еко-Пријателски Уметнички дела Печатење Материјал (Боја : PLA Дрво
zoom_in

ZITENGZHAI WYS-DENGSI, 1pc 3D Печатач со Вжарено PLA Дрво 1kg Дрво Текстура 1.75 mm Дијаметар Толеранција 0.02

DEN 2239.20

Од стока
check Во продавницата

Ние ќе направи максимални напори за да можете 5-ѕвезда услуга.Препорачуваме печатење на Температура : 170-190℃.Платформа температура : 80-120℃.Брзината на печатење : 30-50мм/s.Дрво PLA филамент направени од 10% дрво влакна и 80% Polylatic киселина.Дијаметар : 1.75 mm Tolerance : +/-0.02 mm Color : Wood Net тежина : 1kg со spool Gross тежина : 1.3 kg Length:1.75 mm(1kg)=330m.

Вака можеби ќе ви се допадне..