• Свеж
KWODE Тапа Вртливата Spout Адаптер за Полнење, од не ' Рѓосувачки Челик Aerator Адаптер за да го Женски M22x1 да Машки 1/2 NPT Погодна за Комерцијална Потоне Тапа
zoom_in

KWODE Тапа Вртливата Spout Адаптер за Полнење, од не ' Рѓосувачки Челик Aerator Адаптер за да го Женски M22x1 да

DEN 311.76

Од стока
check Во продавницата

✅M22x1 Женски Навој конектор големина е наменета за сите бренд комерцијални тапа spout aerator да поврзете го цревото со 1/2" NPT женски завршува. ✅Со 1/2-инчен тема адаптер за да го поврзете handhold туш главата црево нишка на машки да се женски.Широко се користи во home/ресторан индустриска кујна комерцијални тапа spout завршува. ✅Цврст Материјал : Олово слободни месинг изградени, хром полиран финиш, иста боја и материјал со KWODE комерцијални тапа.Две заптивка запечатување наменета за двете страни конекција за да се избегне какво истекување. ✅Едноставна Инсталација : Само да се отстрани вашиот тапа spout aerator и да го користите овој адаптер за да го поврзете spout, другите страни за да се поврзете на справи со црево.( Совети : 1. ве молиме имајте на заптивка во вашиот поврзан место. 2. адаптер машки страна големина е 1/2" NPT машки, ве молиме бидете сигурни дека пред да поврзување). ✅Широко Апликација : Повеќето клиенти го користите овој тапа адаптер за да го поврзете комерцијални тапа spout со различни должини се справи со црево за чистење садопери, подот, бања нивните миленичиња, наводнување цвеќиња, перење, автомобил, капење милениче, дури и ако се пополни на вода во тенџере или шпорет итн.M22*1 Женски 1/2 Инчи NPT машки Комерцијални тапа spout поврзани адаптер е наменета за сите KWODE Комерцијални тапа spout да го поврзете се справи со црево, да им помогне на клиентите да заврши задача брзо и лесно.Широко се користи во Американските дом ресторан кујна, многу удобен и зачувување на многу простор.Сакан од Повеќето клиентите.Тапа Адаптер Спецификација : Предмет : тапа адаптер/конектор Материјал : Олово слободни месинг Површина : Хром полиран Женски Навој Големина : M22 *1 (додади на spout страна) или 55/64 Инчен-27 UNS Машки Конец Големина : 1/2-инчен NPT (градина црево страна) Е ова само за KWODE комерцијални тапа spout?Да, сите KWODE Комерцијални тапа spout можат да го користат овој адаптер за да го поврзете, други комерцијални тапа spout може да се користи за овој адаптер кога неговата конектор големина е ист.Колку за проток на вода?Нашите тапа адаптер не е воздржаност нејзините проток на вода, па тоа зависи од вашата вода притисок и тапа проток на вода.KWODE комерцијални тапа spout MAX проток на вода е 2.2 GPM.Пакет Листа : 1 X тапа црево адаптер 2 X парче дихтунзи Совети : 1. ве молиме имајте на заптивка во вашиот поврзан место. 2. адаптер машки страна големина е 1/2" NPT машки, ве молиме бидете сигурни дека пред вас што цел.

Вака можеби ќе ви се допадне..