• Свеж
Agatige Батеријата Voltmeter, Генерален Акумулаторот Литиум Батерии Капацитет на Напон на LCD Монитор Мерач Откривање Инструмент за Мотор Автомобил Камион Возило Морски Бр
zoom_in

Agatige Батеријата Voltmeter, Генерален Акумулаторот Литиум Батерии Капацитет на Напон на LCD Монитор Мерач Откривање

DEN 818.40

Од стока
check Во продавницата

Напон и капацитет На батеријата voltmeter може да се прикаже на капацитетот на батеријата и напон, и интуитивно разбирање на батеријата употреба статус.Течни кристали : Течни кристали, во реално време се прикаже на батеријата работниот статус, јасни и точни читања.Со прекинувач : Вграден-во капацитетот на батеријата исклучете, кои можат да го исклучите снабдувањето со електрична енергија без потрошувачка на енергија по исклучување на напојување.Универзална метар : Погоден за чување батерии, литиум батерии, итн., за да се намали капацитетот на батеријата флуктуации.Повеќе функција копчиња : Јасно пред функција копчиња, вклучувајќи ги прикаже процент, напон и блиски прирачник циклус на префрлување.Спецификација : Предмет Тип : Батеријата Voltmeter Материјал : ABS школка Работат на струјата :

Вака можеби ќе ви се допадне..