• Свеж
Jings Безжична Безбедност Камера Отворено, Соларен Погон Камера со Батерија, 1080P Tuya Smart Живот WiFi Камери, Движење Откривање, IP66 Водоотпорен
zoom_in

Jings Безжична Безбедност Камера Отворено, Соларен Погон Камера со Батерија, 1080P Tuya Smart Живот WiFi Камери,

DEN 1010.40

Од стока
check Во продавницата

★ Нема потреба за жици, многу големи соларни панели : Соларен панел може да обезбеди нон-стоп соларна енергија за безбедност на камерата.Безжичната безбедност камера ослободува од кабли и кавга и ви овозможува да ја инсталирате или отстраните лесно.Со "TUYA/Smart Живот стан" на вашиот мобилен телефон, можете да гледате или да преземете она што се случува околу вашиот дом во секое време и насекаде. ★ 355° Пан 95° Навалите Wifi Камера : На PTZ безбедносната камера може да се претвори 355° хоризонтално, 95° вертикално и 4 X дигитален зум (без оптички зум), кои опфаќаат широк простор опсег за да бидете сигурни дека ќе може да се види нешто се случува околу вашиот дом.И wifi камерата поддржува двонасочна аудио, кој ви овозможува да го слушате и да разговараат со луѓе до 65ft помеѓу Стан и home security камера систем. ★ Брз ПИР Сензор и Радар Двојна Аларм Детекција : безжичниот надворешна безбедносна камера користи високо чувствителни ПИР сензор за движење и радар за откривање да се удвои контрола и намалување на лажни аларми предизвикани од дожд или инсекти.Безбедносната камера систем може брзо будење во 0.2 секунди и постојано фотографирате сите човечки движења.Зголемена заштита на вашиот имот и испраќа навремени и точни сигнали. ★ 1080 P Full HD и Боја на Ноќта Видение : На 1080 P безжична отворено камера за домашна безбедност испорачува исклучително визуелни перформанси поддржани од страна на две инфраред Led диоди плус две бела светлина, Led диоди, фаќањето релативно почисти и помазна видео од 720 P безбедносни камери.Со напредни ноќ визија технологија, тоа може да се види преку темна до 40ft во многу темно светлосни услови.Со овој Wi Fi батеријата камера, кривични дела треба никаде да се сокрие. ★ SD Картичка Складирање и Семејството Акции : централниот процесор од безбедносната камера на отворено е Hisilicon, може автоматски да ги снимите сите движење-предизвикани снимки на SD картичка до 128 GB.И оваа wifi безбедносната камера е погодно да ги споделите со вашите членови на семејството.Оваа безбедност отворено камера поддршка на IPHONE/Андроид системи, само поддршка од 2,4 G wifi, не е компатибилен со onvif/NVR.Тип : Видео Camera Supported Оперативни Системи : No High Дефиниција : 1080 P(Full-HD)Леќа (mm) : 3.6 mm Style : Купола Camera Connectivity : WIFIInstallation : Normal Wall Заградата : Side Power Потрошувачка(W) : 7.8 WSensor : CMOSMegapixels : 2 MPSensor Бренд : Aptina Special Карактеристики : Водоотпорен / Weatherproof Alarm Акција : FTP Photo Alarm Акција : e-mail Photo Alarm Акција : Локалните Alarm Video Формат на Компресија : H. 264 Video Формат на Компресија : H. 265 Power Набавка : Normal IR Растојание(м) : 10m Power Снабдување(V) : 3.6 VViewing Агол : 360°Поддржани Мобилни Системи : Android Supported Мобилни Системи : ios Network Интерфејс : Wi-Fi/802.11/б/g Audio Излез : 1 CH РКА.

Вака можеби ќе ви се допадне..