• Свеж
ВАШИОТ СОНЦЕТО Интерденталните Четка Denta Конец Ортодонтски средства за Чистење Забен Заби Toothpick 2x10Pcs Орална Нега Алатка (Боја : Б)
zoom_in

ВАШИОТ СОНЦЕТО Интерденталните Четка Denta Конец Ортодонтски средства за Чистење Забен Заби Toothpick 2x10Pcs Орална

DEN 1488.00

Од стока
check Во продавницата

Интерденталните четка дизајниран да се исчисти дури и на најмалите празнини помеѓу забите каде редовна четка за заби е во можност да стигнат до, давајќи им на вашите непца и заби свежи и чисти чувства - секој ден,Темелно чистење на храна остатоци лево помеѓу забите.На интерденталните четка придобивките од меки, нежни влакна, кои не му штетат на непцето, и еластична и издржливи челични жици.четки се далеку поудобно и полесно да се користи од редовните стоматолошки конец / пластични-обложена жица за помага да се обезбеди нежно чистење околу непца, заби и забни работа.Со хард-на-пауза push-pull рачка, интерденталните четка е компактен и лесен за носење.Предмети доставени : 2x10 Pcs x Интерденталните четки/обновливи четки.Опис : Четка главата големина : 0.7 мм Портокал,0.8 mm Виолетова,1.0 mm Зелена,1.1 mm, Бела,1.2 mm Сино/1.2 mm(сино)Материјал : ПП за рачка, Најлон за влакната, од не ' Рѓосувачки челик за wire Stainless челик за wire Package се Вклучени : 2 x 10 Pcs x Интерденталните Brush How да се Четка : 1. Стави на соодветна големина на интерденталните четка за вашиот пукнатина помеѓу забите и нежно се стави помеѓу забите длабоко.2. Движејќи се напред и пред 2-3 пати, отстранете заби отстранети residue3. Чистење на интерденталните четка по секое користење, ви препорачуваме да ја промените секоја недела.Кога влакната се наведнувам, тоа треба да бидат фрлени.Белешки : 1. Не сила за користење за да се избегне штета на гуми за џвакање.кога на децата да го искористат тоа, родителите треба да ги придружуваше.2. Тоа не може да се проголта.Треба да се избере 0.7 мм за прв пат using3. Ве молиме, изберете ја големината според вашиот стоматолог совети.

Вака можеби ќе ви се допадне..