• Свеж
Восок Дрвени полски, Сечење Одбор Восок и Одборот Крем, Сечење Одбор средството за смекнување на косата 4 МЛ
zoom_in

Восок Дрвени полски, Сечење Одбор Восок и Одборот Крем, Сечење Одбор средството за смекнување на косата 4 МЛ

DEN 335.76

Од стока
check Во продавницата

ЗАШТИТЕН ШТИТ– По спроведувањето на восок на вашиот Бамбус Сечење на Табли, Салата Чинии, Бамбус Прибор или Бамбус Countertops, додадете уште еден слој на заштита од несакани течности успеваат во вашиот прибор со користење на Benami е Бамбус Восок.ПРИРОДНИ СОСТОЈКИ - Заштита на вашиот дрво сечење на табли, сирење одбори, кои служат одбори, coasters сопствена мешавина од храна одделение за минерална нафта & восок.100% сите природни, органски, храна безбедно дрво средството за смекнување на косата.Тоа е едноставно, овој материјал има две состојки : 100% чист минерални масла и 100% чист природен восок.ЛЕСНО ДА се ПРИМЕНИ Аплицираат либералната количина на восок на дрво со крпа им Овозможи на 4-8 часа восок за да се впие во и хидрат дрво Избрише вишокот восок Додадете колку што е потребно.Произведено ВО САД со природни состојки.Природен восок во овој производ ќе им даде на вашиот недовршени дрво златен тон и ќе заличи заврши дрво, нуди убавина и заштита.Нанесете мала количина на inconspicuous локација на дрво површината.Ја избрише секоја солза од вишокот.Почекајте неколку часа.Откако ќе се утврди дали ви се допаѓа изгледот применуваат остатокот од површината.Ја избрише секоја солза од вишокот со стара кошула од платно.Оставете да се исуши и да се впие во дрво за 4-8 часа пред употреба.

Вака можеби ќе ви се допадне..