• Свеж
Wecan Vstarcam C34S-X4 IP Камера Отворено PTZ Камера Full HD IP Камера 1080P видео надзор IR Безжична Камера IP66 Водоотпорна Движење Откривање на Безбедносен Видео WiFi Мрежа Надзор ONVIF Бе
zoom_in

Wecan Vstarcam C34S-X4 IP Камера Отворено PTZ Камера Full HD IP Камера 1080P видео надзор IR Безжична Камера IP66

DEN 1756.80

Од стока
check Во продавницата

100% Сосема Нов и Висок Квалитет. 1080 P/720 P/VGA троен стрим.Поддршка ONVI/RTSP протокол, поддршка NVR во редовниот пазар.Поддршка на Windows/i Phone/i Pad и Android телефон.H.264 компресија, COMS 2.0 Мега Пиксели. 4-канален реално време гледате во smart телефон СТАН.Поддржува динамична IP, Wi Fi, IEEE802.11b/g/n. 2.0 М FHD, Видео е многу јасно и мазна.Една клучна Wi Fi конфигурација, појавување код на паметен начин.Поддршка до 128 G ТФ-картичка (не е вклучен) складирање, јамка на снимањето.Поддршка 4 x оптички Зум.Поддршка авто фокус, рачно БОЛЕСТ Микро-прилагодување.Совет : ЕУ/САД/AU/велика БРИТАНИЈА адаптер опција, ние ќе го избере вистинскиот адаптер за вас.Спецификација Модел : C34 S-X4 оперативен систем : Вграден Линукс оперативен СИСТЕМ Онлајн посетител : Поддршка 4 посетители во исто време Image sensor : 1/2.7 инчен 1080p Прогресивно Скенирање CMOS Минимална Осветлување : 0.5 Лукс(Боја на владата), 0.1 Лукс(Б Под Stream : 360p(640 X360) @ 15fps; Третиот Крак : 180p(320 X180) @ 10fps Bit Rate : 128~4096kbps Максимална рамка го оценувате : 25fps Слика на вредноста : Контраст、Светлината、Сатурација、Боја Ethernet : 10 Base-T / 100 Base-TX, RJ45 приклучок Протоколи : TCP/IP,HTTP,TCP,UDP,DHCP,DNS,NTP,RTSP,P2 P итн Безжична LAN : IEEE 802.11 b/g/n Безжичен LAN мрежа Фреквенција : 2.4~ 2.4835 GHz Безжична LAN безбедност : 64/128-bit WEP/WPA-PSK /WPA2-PSK data encryption Пан-навалите : Pan : 360°,тилт:90° Претходно позиција : PC АПЛИКАЦИЈА : поддршка на 16 позиции, Телефон СТАН : поддршка за 5 позиции Грло : ТФ Токи-токи приклучок,Максимална поддршка 128 GB (не се вклучени) Аларм се Активира : Движење откривање Оценет напон : DC 12 V±5% потрошувачка на Енергија : Поврзани моќ : 6.72 W(IR LED дисплејот), Максимална моќност : 16.32 W (Pan&Навалување&Зум на Температура : -10~50℃,влажност : <90% Тежина : Бруто : 1555g(Забелешка : во вид преовладуваат) Пакет големина : 250*163*262mm (L×W×H) Пакет се вклучени : 1 x VStarcam C34 S-X4 IP камера 1 x адаптер 1 x Мрежен кабел 1 x прирачник за Корисникот Истакна : Нема мрежен кабел и ТФ-картичка.

Вака можеби ќе ви се допадне..