• Свеж
Chanzon 50 компјутери 8мм Бела LED Диоди Светла (Јасно Круг Транспарентен DC 3V 20mA) Светла за Осветлување Светилки Сијалица, Електроника Компоненти Индикатор Емитуваат Све?
zoom_in

Chanzon 50 компјутери 8мм Бела LED Диоди Светла (Јасно Круг Транспарентен DC 3V 20mA) Светла за Осветлување Светилки

DEN 155.04

Од стока
check Во продавницата

Преглед : Единечна Боја Бела, Боја Температура : 6000 K-9000 K(7000 K 8000 K), Светлосен Интензитет(Brightness) : 18000-20000mcd, Агол на Гледање : 30 Степени,Супер Светло.Параметри : DC 3 V-3.2 V Volt 20m A, Поларитетот (3 V) : Анодна '+' (Подолги Нозе) Катоден '-' (Пократки Ногата), Јасно Транспарентен Круг Малите Леќи,Ултра Сјајна.Испорака Тежина : 1.54 мл / 0.04 кг, Пакет : Пакување од 50 Парчиња Leddiode(Преку Дупка НАТОПИ 2pins води мини Led диоди во Собата).Компатибилен со : DIY PCB Одбор Коло, Arduino, Малина Пи, Хоби, Експериментите, Throwies Проект, Breadboard, Крушка, најголемиот Дел 3.2 3.3 v v Делови за Замена.Микро 8 мм Дијаметар, 2pin 2 pin Води, Мала Светлина, Низок Напон и Ниска Потрошувачка на Енергија.Спецификација : Количина : 50 парчиња / Pack Lens : 8mm Дијаметар / Транспарентен / Round Emitting Боја : Бела (6000 K-9000 K)Светлосен Интензитет : 18000-20000mcd Viewing Агол : 30 Degree Forward Напон / Тековни : 3 V-3.2 V 20m APolarity : Анодна (Подолг Дел) Катоден (Пократки Дел)за Пребарување "chanzon led диоди" за повеќе поврзани со led диоди.

Вака можеби ќе ви се допадне..