• Свеж
VictorsHome Силикони Цевки, 3мм ID x 5mm OD, 6.6 ft (2м) Должина, Флексибилни Силиконска Гума, Цевка за Вода Воздух Цевка Цевка на Пумпа за Пренос на Транспарентен
zoom_in

VictorsHome Силикони Цевки, 3мм ID x 5mm OD, 6.6 ft (2м) Должина, Флексибилни Силиконска Гума, Цевка за Вода Воздух

DEN 191.76

Од стока
check Во продавницата

ГОЛЕМИНА - 1/8"(3мм) ID x 3/16"(5mm) OD; Должина : 6.6 ft (2м); Дебелина на Ѕид : 1mm.МАТЕРИЈАЛ Направен од силикон, е лесен и УВ отпорни, погодни за долготрајна употреба на отворено.КАРАКТЕРИСТИКА на Оваа силикони цевки има добра флексибилност, не е лесно да се наведнуваат и да се прекине.Со мазна внатрешна површина е лесно да тече и чиста.ПЕРФОРМАНСИ - Работна Температура : -76°F до 464°F(-60°C до 240°C); Под 240°C, на силиконски цевка може да се користи за долго време, и се уште е еластична во -60°C, има висока температура отпор и добра електрична изолација перформанси.АПЛИКАЦИЈА - Широко се користи во низок притисок индустрии, фабрики и лаборатории, може да се користи за транспорт на хемикалии, гасови, течности и цврсти материи, како што се автоматски машини и пневматски системи, чешми или одводнување вентил конекции, аквариум со вода и воздух црева, итн.ФЛЕКСИБИЛНИ И DURABLEThis силикони цевки има добра флексибилност, не е лесно да се наведнуваат и да се прекине.Погодни за долготрајна употреба на отворено.ВИСОКА ТЕМПЕРАТУРА RESISTANCEWorking Температура : -76°F до 464°F(-60°C до 240°C); Под 240°C, на силиконски цевка може да се користи за долго време, и се уште е еластична во -60°C. APPLICATIONWidely користи во низок притисок индустрии, фабрики и лаборатории, може да се користи за транспорт на хемикалии, гасови, течности и цврсти материи, како што се автоматски машини и пневматски системи, чешми или одводнување вентил конекции, аквариум со вода и воздух црева, итн.NOTEThe пакетот вклучува 1pcs x 2m силикони цевки.Ве молиме да забележите дека ако цел 2 парчиња, ќе добие две 2m долго силикони цевки, не еден 4m долго силикони цевка.

Вака можеби ќе ви се допадне..