• Свеж
118mm 10W R7S LED Сијалица 100W Халоген Еквивалент 118mm Ј-Тип 10W 120V R7S База 6000K Кул Бело J Тип T3 118mm Двојно Заврши Поплава Светилки 360°Зрак Агол Пејзаж Светла,3-Пакет
zoom_in

118mm 10W R7S LED Сијалица 100W Халоген Еквивалент 118mm Ј-Тип 10W 120V R7S База 6000K Кул Бело J Тип T3 118mm

DEN 503.76

Од стока
check Во продавницата

Со високи Перформанси , Ова 10 W 118mm R7 S LED Светилки,AC110-140 V,1000 LM,360 степени зрак агол, Лесно да го инсталирате, со стандардна R7 S 118mm база, секој двојно-заврши floodlight сијалица емитира кул 6000 K белата боја температура.Енергија-Заштеда , Уживаат светла за осветлување без висока електрична записи.Оваа ниска, 10-wattage сијалица (100-вати халоген еквивалент) користи помалку енергија и endures подолго, животниот век околу 30.000 часа, заштедува драгоцено време и пари.Безбедност-да го употребиме , на Инстант полна осветленост , без зрачење , заштита на животната средина , не ултравиолетови штетни за вашата кожа , не допирајте топла рака и заштита на вашата кожа.Широко-Употреба , За употреба во Floodlight Замена на Сијалица, Работа и Безбедност Светла, Работилница Осветлување, Фаза и Студио Светилка, ПРЕДВОДЕНА Керамички Метал Halide Светилка, Подни Светилки, Специјалност Светла, Општа намена.Одличен Услугата на Купувачи , Ако имате било какви прашања или не ги задоволи, ве молиме слободно контактирајте со нас, ние сме секогаш на располагање да одговориме на вашите прашања онлајн.AFE АЛТЕРНАТИВА.Нема потреба да се грижите ако сијалица паузи или за морале да го рециклирате.Безбедна за вас и животната средина, овие LED светла не содржат олово или жива, нема да се ослободи секој штетни гасови, и не емитираат УВ или IR зрачење.ERSATILE УПОТРЕБА.Точно замена за кварц R7 S халоген крушка, на Bluex LED Светилки може да се користи во дом, канцеларија или работилница за рефлектори, безбедност светлата фаза и студио светла, подни светилки, пејсажи осветлување и повеќе.Спецификација : име на Производ : 10 W 118mm R7 S LED Bulbs Watts : 10 WVoltage : AC110-140 VColor : Кул Бело(6000k-6500 K)Светлосен флукс : 1000lm Beam агол : 360 степени зрак angle Lamp тип : 1 Led диоди COBCRI : 80+База тип : R7 SLifespan : 30000 hrs Size : 13mm*118mm/0.5 во*4.6 in Material : керамика +glass Package вклучуваат : 3 еез 10 W 118mm R7 S LED Bulbs3 Пакет R7 S КОЧАН LED Сијалица светла R7 S 118mm 10 W Dimmable осветлување Lamps Warm Совети▲ Овие R7 S светилки се на 118mm.Ве молиме проверете ги димензија пред купувањето.▲ Исклучете го уредот пред да ја инсталирате.▲ Тоа не е погоден за употреба во целосно ограден тела.LED уред се многу чувствителни на топлина, топлина ќе продолжи да се акумулира ако ладење лошо, што доведува до повисоки делница температура на ЛЕР, тоа директно ќе предизвика намали животниот век на LED и дури и неуспехот.▲ Ако има било какви други нејасни прашања, ве молиме контактирајте со нас преку е-маил и ние ќе ви одговори во рок од 24 часа.

Вака можеби ќе ви се допадне..